Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a depresszió tesztek...

Ha a depresszió tesztek szerint depis vagyok - akkor most mi van? Semmi? Attól még megy az élet be kell járjak melózni vagy kivágnak?

Figyelt kérdés

A neten Dunát lehet rekeszteni a depresszió tesztekkel amik nem sokba különböznek attól amit a dilidoki is kitöltet első alkalommal. Az összes ilyen teszt a „max „ kategóriába sorol engem, vagyis depis vagyok.

Jó. És akkor most mi van? Attól még az élet megy tovább ha nem járok be melózni kivágnak a francba.

Tehát ezért kérdezem hogy megállapítottam egy valószínűsíthető mentális betegséget-és ? És most mi van? Semmi.

Mi lenne. Ha bármit teszek nem járok be kivágnak.


2019. nov. 7. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az van, hogy tudatosan oda kell figyelned, hogy megtaláld a dolgokban a jót, mert valószínűleg hajlamod van rá, hogy elmerülj a negatívumokban. Azt jelenti ez az eredmény, hogy arra is figyelned kell, hogy lehetőleg minden napra, de legalább valamilyen rendszer szerint ütemezz be olyasmit, amit szívesen csinálsz (vagy ha most nincs ilyen, akkor ami korábban örömet okozott), ha csak félórányit is, de valami legyen, hogy feltöltve tartsd az "akkumulátorodat". Azt is jelenti, hogy gyakorolnod kell, hogy a benned fellépő rossz érzések üzenetét ne hidd el automatikusan ("ha rosszul érzem magam, akkor biztosan valóban történt valami rossz dolog"), tudatosan bíráld felül őket, ha tévesek és harcképtelenné tesznek. És azt is jelenti, hogy szükséged lehet olyan gyógyszerekre, amik a szervezetedben esetleg jelen levő hormonális hibákat kijavítják úgy, hogy pótolják a hiányzó vagy túl alacsony szinten jelen levő hormonokat.
2019. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó ebből semmit se értek.
2019. nov. 7. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A depresszió miatt nem vagy munkaképtelen, szóval munkába kell menned (még szerencse!).


A lényeg, hogy tudatosan kellene ügyelned az életed alakítására, hogy ne hagyd magadat belesüppedni depresszió hatására abba, hogy az életed üres, nem kezdesz semmit magaddal, miközben szörnyen érzed magadat és csak azért csinálsz dolgokat(pl. munka), mert kötelező.


A saját életminőséged érdekében fontos lenne, hogy eljuss szakemberhez, pszichiáterhez.

2019. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy csak az érdekel, hogy kell-e melóznod vagy sem.

Nem minden mentális betegség tesz munkaképtelenné. Örülj, amíg tudsz dolgozni - ettől függetlenül tegyél a lelki egészségedért, mondjuk szakember segítségével.

2019. nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"ogy csak az érdekel, hogy kell-e melóznod vagy sem."ű


Vajon mi oka lehet ennek szerinted? Nem az véletlenül hogy ebből élek?


Szarom én le a munkámat magasból egyébként na de kell hogy érdekeljen mert ebből élek.

2019. nov. 8. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!