Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül van esély a gyogyulasra?

Egyedül van esély a gyogyulasra?

Figyelt kérdés

Mentális betegkent van esély a gyogyulasra, hogy közben nem támogat senki a családból? Max egy két barát, meg távoli rokonok, esetleg kollégák. Viszont a közeli csaladtagjaim nem is hajlandóak beszélni velem, mondhatni kitagadtak, hogy nem tudnak velem együtt élni.


Mit tehetnek? Fogadjam el, hogy így maradok? Nagyon félek.. Nem akarom, hogy a magány és a támogatás hiányában még rosszabb állapotba kerüljek, mert félek, ha elindulok a lejtőn, már nem lesz erőm vissza mászni. Az a baj, hogy nem is tudom, mibe kapaszkodhatnek, ha nem kapok támogatást. Lehet így már meg van pecsetelve minden?

Miért mondják, hogy elengedhetetlen a családi támogatás a gyogyulashoz? Ezek szerint, ha valaki nem kapja meg, nem tud meggyogyulni?



2019. nov. 15. 00:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én esetem az alábbi volt: nálam nagy volt a családi támogatás de semmiképp sem akartam elfogadni. Büszke voltam rá, hogy jóideje anyagilag független voltam, viszont nem tudtam egy idő után finanszirozni azokat amik szükségesek voltak rá, hogy helyre jöjjek: magán pszichológus, vitaminok, jó étrend, környezetváltozás (másik városba költöztem).


Az elején ezekből kezdtem elhagyni, ami csak még rosszabb lett: még fáradtabb voltam testileg, nem tudtam rendesen aludni, állandóan a gondolataim rabja voltam, nem volt kivel megbeszélni a dolgokat.


Az én esetemben amit legtöbbet tudtak adni, az az anyagi támogatás volt, amit az elején teljes egészében hiúság miatt is elutasitottam, de csak igy tudtam előre lenditani magam. Nálam a gyógyszerszedés nem játszott, mert még egy algopyrint se veszek be fejfájásra.


És helyre jöttem. Ja meg egy jó munkahely is kell ami segit elterelni a gondolataid.

2019. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!