Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami betegség hogy...

Ez valami betegség hogy szeretek szomorú állapotban lenni és sírni?

Figyelt kérdés

Igen, tinedzser korban vagyok lehet mar ez ratesz egy lapattal, de azt vettem eszre hogy jobban szeretek szomoru allapotban lenni a szobamba zarkozva, mint hosszutavra elerni egy boldog idoszakot. Ha tarsasagban vagyok sosem vagyok ilyen, alapjaban veve egy eletvidam lany vagyok, tehat ez csak otthon mukodik a szobamba zarkozva. Az ilyen allapotokban ugy erzem kitisztulnak a dolgok es mindent realisabban latok, jol esik kisirni magam. Viszonylag boldog eletem van, csak nehezen kezelem a problemaimat es nem konnyen oldom meg oket.

Van ilyen betegseg vagy ez normalis egyaltalan?



2019. nov. 16. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a korral jár. A sírás pedig oldja a stresszt.

A tinédzser korra jellemző ez a kissé labilis érzelemvilág.

2019. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális, nincs veled semmi baj, nyugi, mindenkinek hullámzó a hangulata kamaszkorban.
2019. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tinikorban ez teljesen normális, sőt néha kell is. Emlékszem én akkoriban néha egész hétvégére bedepiztem és csak ültem a szobámban, alig ettem és sírtam egy csomót, teljesen ok nélkül, de a korral elmaradt. Szerintem mindenkinek van hosszabb, vagy rövidebb ilyen szakasza, főleg lányoknál (:

23/nő

2019. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért figyelj oda, nehogy túlságosan belesüppedj, mert az is előfordul azért.
2019. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Szuleimmel nem tul jo a kapcsolatom es anyukam mar azt hiszi depresszios vagyok es nagyon elakar kuldeni pszcihologushoz, es mar azt hittem tenyleg valami gond van velem ha o is igy latja
2019. nov. 16. 20:57
 6/7 anonim válasza:

Nalam is volt egy ilyen idoszak, kb 20 eves koromig kitartott. Volt, hogy direkt szomoru szamot hallgattam, hogy ki tudjam jol sirni magam. Szerintem ez ebben a korban normalis. Alapbol en is mindig vidam voltam csak egyedul jol esett kicsit a tini problemakon gondolkozni es pityeregni kicsit :) szerintem ettol meg nem vagy depis de persze ha ugy erzed szukseged van segitsegre ne habozz kerni. Anyukaddal pedig probaljatok meg leulni es megbeszelni a gondokat. Minden jot neked :)

25/L

2019. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szuleimmel nem tul jo a kapcsolatom es anyukam mar azt hiszi depresszios vagyok es nagyon elakar kuldeni pszcihologushoz"

Kérd, hogy előbb töltsön veled ő több időt, mert arra mindenképpen szükségetek van (mindkettőtöknek!) ahhoz, hogy javuljon a kapcsolatotok - és simán lehet, hogy akkor máris látni fogja, hogy az alaphangulatod rendben van, a szomorkodás csak időnként van - és akkor majd őszerinte se lesz szükség pszichológusra.

De egyébként ha akarsz, tényleg fordulj pszichológushoz, hátha ad valami jó tanácsot, veszíteni valód nincs vele.

És te is figyelgesd magadat: amíg csak átmeneti állapot a szomorkodás, addig oké, mert az alapállapotod rendben van. Ha viszont kezd átbillenni, és túl sok lenni a szomorkodás, na az baj lehet.

2019. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!