Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyen az, aki alapvetően...

Mit tegyen az, aki alapvetően nem szeret dolgozni és stresszeli a munka-dolog ebben az egész felnőtt-létben?

Figyelt kérdés

Egy nagy harc az élet, egy verseny, az önéletrajz írásától kezdve az állásinterjún át magáig a munkáig. Mindenhol a(z egyik) legjobbnak kell lenni, helyt kell állni.


A munkától függ a pénz, a pénztől az egész megélhetésünk, a kajánk, a fedél a fejünk felett.


Mit tegyek, ha örök vesztes, áldozattípus vagyok?


Anyum elmebeteg és furán is vezette az életét. Nagyon rosszul alakultak neki a dolgok, sok munkanélküli év, munkászállók, anyaotthonok..

Apum már küzdőszellemű volt. Neki mindig volt saját lakása, de amúgy kulimunkák, kevés pénz, munkanélküli időszakok.


Én az utóbbi években csak rossz döntéseket hoztam.


Ezer dolog érdekel, kb minden, ami nem sztorik (szabadidőmben se nézek filmeket, olvasok regényeket).

Érdekelnek a növények, az emberi szervezet, a főzés, sok dolog....


Azonban semmi se érdekel annyira, hogy heti 40 órában, mások részére, utasításai szerint csináljam...

Egyébként egy modernkori rabszolgaságnak érzem, hogy napi 9 óra a munkahelyen, utána napi 1.5 óra utazás... Így 5.5 óra marad MINDEN másra. Igazából annyi se, mert kicsit előbb illik és célszerű beérni, nem biztos, hogy munkaidő végén azonnal elindulsz stb.....



Eddig folyamatosan tanultam, végzettségekben kisebb rekorder vagyok / leszek.



Mit tegyek még?



2019. nov. 17. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos megoldást nem tudok, de 100 százalékban egyetértek veled.
2019. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Munka nélkül nincs normális élet. Akik feladják, vagy lecsúszott emberek, azokból lesznek a hajléktalanok. Ne akard kipróbálni, hogy milyen az! Másokból bűnöző lesz, és előbb utóbb börtönben kötnek ki. Az sem sokkal jobb...

Ha egy csomó dologhoz értesz, miért nem akarsz dolgozni?

2019. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fent leírtam, miért utálok dolgozni.



Mivel sok dolog érdekel, de semmi se nagyonnagyon és mivel mindenben ügyetlen vagyok, ezért pont, hogy semmihez se értek.

2019. nov. 17. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna
2019. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a növényeket választanám. Jönni- menni, szabadban lenni, legalább a stresszt oldja.
2019. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 klutty válasza:
0%
Menj el politikusnak, őket is minden érdekli, semmihez se értenek és nem szeretnek dolgozni, viszot sok pénz keresnek.
2019. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha "végzettségekben kisebb rekorder" vagy, mi lenne, ha váltogatnád pár évente a munkádat vagy csinálnád ezt is - azt is félállásban, így változatosabb, mint csupán egy fajta munkát végezni folyamatosan. (?) Amúgy teljesen megértelek, én is hasonló "minden érdekel, de közben meg semmi" típus vagyok.
2019. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha be tudnál indítani egy saját vallalkozás valami olyan témában ami érdekel. Talán pár év múlva az alkalmazottaid dolgoznának 8 órát helyetted neked jóval kevesebbet kellene.

Vagy élj alkalami munkákból akkor nem unod meg. Nekem volt hogy 4 órás munkám volt fixen heti 2.5 napot dolgoztam. Ez jó volt mert annyi fizut adott amiből a rezsit ki tudtam fizetni plusz fizették a tbt stb. Mellette meg alkalmi munkákból éltem. Jó időszak volt. Amúgy maxinálisan egyetértek veled. Én is szenvedek.

2019. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen.. az emberek zöme nem is szereti ha megmondják nekik hogy mi van, vagy mit csináljanak. mit gondolsz miért van ilyen sok simlis , ügyeskedő? :D Pénz az kell, de dolgozni? Háááát azt inkább akinek két anyja van, azokra bízná a legtöbb. :D S hidd el hogy a heti 40 órával még szerencsés is vagy. Sokan vannak itt akik az 50-60 órába is szépen belenyúlkálnak..
2019. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de érdekel, végül is merre jársz, mit csinálsz.

Az én életem is folyamatos keresgélés és szerintem az is marad. Képtelen vagyok egy munkakörben ugyanazok az emberek közt dolgozni több évig, mert 2 év után megunom és elkezdek tanulni valami újat.

Ez egy működő dolog, csak nehéz elmagyarázni egy interjún, hogy nem vagy munkaszédelgő, és hogy tényleg hosszútávon akarod.

Neked milyen szakmáid vannak?

Én vagyok grafikus, animációs, gyógymasszőr, orvosi asszisztens, de dolgoztam már vendéglátósként, takarítóként, asztalossegédként, eladóként és hellyel-közzel mindegyiket élveztem.:) Újabban a mezőgazdaság izgat.

Egyszerűen nem lehet leállni.

2022. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!