Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne ezt kezelni?

Hogyan lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Eleg szorongos vagyok olyan teren, hogy figyelgetem magam es sokaig agyalok is rajta. Tegnap peldaul csaladi ebeden voltunk, es mentem volna mar haza, de meg egy orat maradni kellett (kezdodott a forma1.. :D). Kicsit olyan furan voltam, es ahogy felfigyeltem ra, kivert a viz egyik pillanatrol a masikra, olyan volt mintha szaunaban ulnek, tele volt feszultseggel a karom. Felalltam, ezzel kicsit kizokkentettem magam, utana hideg viz ala nyomtam a kezemet meg bevizeztem az arcomat is, kicsit jobb lett. Utana egyik pillanatrol a masikra elkezdtem fazni, az addig forro kezem jeghideg lett. Ezt megegyszer eljatszottam (termeszetesen porgettem magam, hogy uristen mi tortenik, nehogy panikrohamom legyen) utana abbamaradt. Ha megyunk valahova es elotte porgok, hogy uristen rosszul leszek-e, igy ilyen modon vegigfut rajtam a feszultseg es elmulik, kiver a viz egy pillanatra, es ha elterelem a figyelmemet akkor el is mulik. Evek ota nem volt panikrohamom, gyogyszert is szedek ra tobb, mint egy eve, eppen a kovetkezo konzultacion akartam volna szolni a dokinak, hogy eleg lesz a gyogyszerbol, de elbizonytalanodtam...

22/L



2019. nov. 18. 08:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Klasszikus szorongás, a tüneteket az adrenalin okozza.

Ha figyelgeted magadat, attól csak rosszabb. Ilyenkor a mozgás segít leginkább, kis torna, sétálgatás. És a figyelemelterelés.

2019. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!