Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek van a közvetlen környez...

Akinek van a közvetlen környezetében/családjában skizofrén beteg, hogy tudja kezelni? Röviden ideírom. Agresszív, trehány, nemdolgozik és nem is akar. Kérlek csak olyan írjon aki tényleg jártas a témában és sikerült megoldani a helyzetet.

Figyelt kérdés

Van egy testvérem,22éves lesz.Sosem voltak barátai,talán még egész kiskorában 1-2.Mikor középiskolás lett,ott már 1 barátja sem volt.Mindig az a magába zárkózott tipus volt.Nagyon sűrűn volt egyedül,kerülte a társaságunkat.Amikor befejezte a középiskolát akkor oda költözött apukánk házához (apu külföldön dolgozik,van itt egy háza ami üresen állt).

Egyre több időt töltött egyedül,elhanyagolta magát és a környezetét is.Egy szemétdomban él,teljesen lelakta idő közben apám házát,pedig mindig mondtuk,hogy takarítson ,mindig úgy is lettünk nevelve ezért is volt furcsa,hogy ilyen rendetlen.Elvittük pszichológushoz,azért mert nem akar emberekkel lenni és mert nem volt hajlandó dolgozni,vagy,ha dolgozott is 1hónapig bírta max,utána kirúgták..a pszichológus persze nem segített semmit,azt mondta semmi gond nincs vele.Egyszer észre vettük,hogy elkezdett magában beszélni,nemértettük mitől lehet.Egyre sűrűbbek lettek az ilyen esetek. Egy idő után nagyon agresszív lett.Nekem támadt és anyukának is ,mikor mondtuk neki,hogy ez nemnormális amit csinál és ne legyen ennyit egyedül.Azt akartuk,hogy hazaköltözzön,ő láthatóan nem reagált jól a dologra. Későbbiekben megállapították,hogy skizofrén. Sajnos az itteni orvosok nem nagyon tudnak mit kezdeni az ilyen betegekkel,folyamatosan állítgatják a gyógyszereit,ami nem sok segítség.. továbbra sem dolgozik,továbbra is elhúzódik tőlünk,elhanyagolja magát és rendetlen.Elviselhetetlen már ez a helyzet. Dolgozni nem akar,nemtudjuk mit csináljnk,ezért kérdem,ha esetleg valaki szintén ilyen helyzetben van családtag miatt ,hogyan oldotta meg,hogyan tudja elviselhetőbbé tenni ezt a helyzetet? nem fognak örökké élni a szüleim,hogy eltartsák. Ezért kellene valami megoldás,sokszor nagyon ijesztő tud lenni.Már gondoltunk valami otthonra is esetleg.Tudom,hogy rosszul hangzik,de sajnos akinek nincs ilyen beteg a környezetében ő nemtudja milyen nehéz így élni, nembeszélve arról,hogy van két kistestvérem is ,akikre azért veszélyt jelenthet,sokszor nem beszámítható. Kérlek ,hogy csak akkor írj,ha valami használható dolgot tudsz mondani,nem szeretném,ha vita lenne és még olyan kommentek ,hogy kamu a story ,mert nem az..bár az lenne..én szeretném a legjobban. Ne haragudjatok,hogy hosszú lett.Ha esetleg tudtok valami otthont ilyen emberek számára,annak is nagyon örülnék,ha leírnátok



2019. júl. 29. 12:00
 1/5 anonim válasza:
100%

Abba szerintem ne fektessetek energiát,hogy megpróbáljátok meggyőzni, hogyan lenne normális, mert nem lehet.

Ebben a könyvben leírják, hogyan kell bánni velük, segíthet:

[link]

Illetve ők vannak, akik ezzel a témakörrel foglalkoznak:

[link]

2019. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm.

#2 hát sajnálom, hogy nemtudod értelmezni a leírtakat. Ugyanis írtam, hogy ilyen semmit mondó kommenteket nemkérek,fogalmad sincs semmiről, ha szerinted egy ilyesfajta mentális betegséget más ember okoz, akkor keress fel te is egy orvost, mert szükséged van rá.Tanulj meg valamit kisgyerek, ha érdemben nemtudsz hozzászólni valamihez,akkor inkább hallgass, bölcsebb maradsz.Láthatóan semmit nemtudsz erről a betegségről és csak olvasni jössz ide, hogy örülj a másik ember bajának, de van karma, előbb utóbb vissza kapod, sajnálom, hogy ilyen megkeseredett vagy és csak beszólogatni tudsz de IQ nuku. Itt be is fejeztem veled 😊

2019. júl. 29. 18:03
 3/5 REsX válasza:
6%
Nem tudom neked mibajod az #1. válaszólóval de ő rendesen segített neked. Ha már segítséget kérsz legalább fogadd el amit írnak. Segíteni probált neked. De ha ez baj akkor inkább neked vannak problémáid.
2019. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az 1es után írt valaki és az ő válaszát törölték, neki írta a kérdező.
2019. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy skizofrén nem tudja eltartani magát (ez nem akarás kérdése, hanem képtelen összeszedetten gondolkozni, egy munkahelyen se kell az ilyen), akkor két lehetőség van. Vagy a rokonok tartják el, vagy elmeszociális otthonba adják. Írd be a keresőbe hogy elmeszociális otthon, és kezdj el telefonálgatni, hogy hol és mikor és mennyi havi díjért tudnák fogadni, és hogy mi a folyamat módja. Gondolom, van gondnoka a rokonodnak, ha nincs, azt is el kell intézni, ezekben a körzeti pszichiáter adhat tanácsot, hogy milyen úton kell elindulni.
2020. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!