Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek segítséget kérni....

Nem merek segítséget kérni. Mit csináljak? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szavakba önteni sem tudom mennyire rosszul vagyok. Idebent. Mentálisan is totál ki vagyok merülve, 11 éves korom óta inszomnia-szerű tüneteket produkálok. Átlagban sosem tudok elaludni hajnali 2-3 előtt. Teljesen mindegy, hogy mennyire fáradtam el a nap folyamán, volt, hogy 10 kilométert futottam csak, hogy elfáradjak végre. Sikerült is elfáradnom, viszont akkor sem tudtam aludni. Majd szétreped a fejem az id.óta gondolataimtól éjjelenként. Az összes létező valerianás meg citromfüves, komlótobozos készítményt kipróbáltam már, semmi sem segített.

Hangulati zavaraim vannak. Van, hogy egy-két hétre teljesen bezsongok, belekezdek mindenbe, nevetek, mint állat egész álló nap. Mikor kezd csillapodni ez, már kezdek félni, mert tudom, most jön a feketeleves. Semmihez nincs erőm, energiám, az életkedvemet elhagytam valahol. Ez általában több ideig szokott tartani, mint az ezt megelőző időszak, körülbelül három-három és fél hétig.

Érzem egy ideje, hogy valami nincs rendben, de nem merek segítséget kérni. Leginkább a korom miatt, az emberek többsége, ha csak meghallja, hogy egy 17 éves lánynak valami problémája van egyből csak a fröcsögés jön: "Ennyi idősen mi problémád lehetne." "H.lye kis tinip.csa, aki jön a kamu depivel, hogy felfigyeljenek rá." "Az ilyeneknek nem kellene élnie." Tudom, hogy sajnos valóban sok ilyen van főleg a mai világban, én nem szeretném, hogy ezt gondolják rólam. Másrészt, azért nem beszélek senkinek erről, mert nem akarok másokat az én h.lyeségeimmel traktálni. Rengetegszer gondolkodtam már öngyilkosságon. Nem merek segítséget kérni. Azt hiszem leírtam a lényeget.

17L



2019. nov. 22. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegénykém. Sose hallgass azokra, akik azt mondják, hogy 17 évesen nem lehet semmi komoly bajod lelkileg.

Nekem kb 15 éves korom óta vannak mentális problémáim, úgyhogy átérzem.

Megértem azt is, hogy félsz segítséget kérni. De muszáj. Senkinek nem kell megtudnia, hogy elmész egy pszichológushoz.

Amúgy ha szeretnél beszélgetni, nekem is írhatsz.

23/L

2019. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Betta__ válasza:

Nagyon sajnálom! Ezek alapján, amiket leírtál nem lehet, hogy bipoláris zavarban szenvedsz?

[link]

2019. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mentális probléma soha nem életkörülményhez, vagy életkorhoz kötött, ezt jó lenne már mindenkinek belátni. Hasonló dologgal küzdöttem, és csak azt tudom javasolni, hogy minél hamarabb kérsz segítséget annál gyorsabb lesz a gyógyulás.

Hidd el, a mai pszichiáterek értik a dolgukat, és pikk-pakk rendbe tesznek!

Jobbulást!

2019. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban sok a felvilágosulatlan, gyűlölködő ember (itt a gyakorin meg pláne), de ez ne befolyásoljon. Nyilván ilyen problémával nem a szomszédasszonytól vagy az évfolyamtársaidtól kell segítséget kérni, hanem szakembertől. A pszichológus, pszichiáter nem ilyeneket fog rólad gondolni. Ilyen alvásproblémákra egyébként esélyes, hogy gyógyszert is fognak neked írni, ha elmész dokihoz. Remélem, legalább a szüleid komolyan veszik a problémádat annyira, hogy elkísérjenek, mert sajnos 18 alatt csak úgy "lát el" a pszichiáter.
2019. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet bipoláris zavarod van.

Nekem is kamaszkoromban durvult el a betegségem. :/

2019. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem veszik komolyan. Nem is nagyon tudják, hogy konkrétan mi a bajom, nem akarom őket idegesíteni. Jönnek azzal, hogy ez a kamaszkor velejárója, meg azzal, hogy magamnak kell megoldanom, és mindenkinek szokott rossz kedve lenni "csak úgy". Hiába mondom, hogy nem tudom, hogy mi bajom van és nem is tudok változtatni sem, mivel nincs kontrollom a hangulatom felett.
2019. nov. 24. 11:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Többen írtátok, hogy ez a bipoláris zavar gyanúja. Utána olvastam és valóban rengeteg minden megegyezik, viszont én nem fogom magam diagnosztizálgatni csak úgy. Egyenlőre kitalálom, hogy mit is tegyek, mert, ha tényleg ez a betegség pislákol bennem nem lenne jó hagyni, hogy teljesen elhatalmasodjon az életem felett. Még egyszer köszönöm, hogy szántatok időt rám és normális válaszokat adtatok nekem!
2019. nov. 27. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!