Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra jogilag lehet...

Depresszióra jogilag lehet kérni eutanáziát Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lassan szeretném mostmár befejezni.
2019. nov. 25. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én se támogatom ezt az eutanázia ellenességet, az előző valaszomban említett jogi vitakör all a hátterében.
2019. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9-es: pont az emberi méltósághoz való jog sérül, mikor egy haldoklónál hagyjuk, hogy a természet jó lassan tegye a dolgát. meghal úgy is, csak előtte mondjuk még szenved 1 hónapot (=30 napot, 720 órát, 43200 percet )iszonyú fájdalmakkal, pelenkázva, úgy, hogy már enni-inni sem tud, infúziózzák. ez az élethez, meg az emberi méltósághoz való jog szerinted?
2020. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezért említettem, hogy ütközik az élethez való joggal. Szerintem sem méltóságteljes, de az élethez való jog valójában az életben tartást (is) jelenti. Ahogy írtam már, ezért nincs egységes megállapodás a világ országai között.
2020. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
de az élethez való joggal ne más rendelkezzen, hanem az, akiről szó van. ő rendelkezzen az ő életéhez való joggal. és ha ő arról önként lemond (eutanáziát kér), akkor ne lehessen őt erőszakkal életben tartani.
2020. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, de egy országnak kötelessége biztosítani a feltételeket, ahhoz hogy élj- hiszen nem hagyhatja hogy az ország népessége csökkenjen. Maradi elgondolás, ezért lehetséges sok országban az eutanázia, de az eutanázia ellenesnek ez az érve. Meg azt is fel szokták hozni, hogy ne más felelőssége legyen igazából egy gyilkosság. Pláne, ha a beteg személynek vannak rokonai. Meg ott lesz mindig a kérdés: mi van, ha másnap találnak gyógymódot? (Ez hasonló, mint a halálbüntetés; “mi van lesz bizonyíték arra, hogy mégsem bűnös?”)

Összegezve az országok félnek olyan dolgokat végrehajtani, ami nem 100%-ig biztosan jó. És igaz, az ember aláírással igazolja, hogy ő ezt szeretné, de egy ember- pláne egy beteg ember- gondolkodása nem teljesen tiszta. (Ezért szokott ugye az lenni, hogy az eutanáziát engedélyező országokban is van “gondolkodási idő”)

Összességében én támogatnám az eutanáziát, valóban komoly és tartós betegségnél, melyek ellehetetlenítik a fájdalommentes, boldog életet és nincsen az orvostudomány jelenlegi álláspontja alapján rá gyógymód. Azonban az eutanáziát nehéz lehet a családnak és orvosnak egyaránt feldolgozni, hiába élt már rosszul a beteg. Szóval ennek az előzményei és következményei is bonyolultak.

2020. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Van a passzív eutanázia is, ott biztosítják a feltételeket a betegnek de tevőlegesen nem ők hajtják végre hanem a beteg maga. (Azt hiszem vmi gomboz kell megnyomnia)


A család szerintem ha ilyen helyzetbe kerülne akkor belátná hogy a saját lelkiismeretük megnyugtatása talán kevésbé fontos mint hogy a szerettük méltóságban távozzon az élők sorából. Nagyon beteg emberekre gondolj, akiken már nem segít semmi, nem bírnak nyelni, szétcseszte a rák a hasnyálmirigyüket, tüdejüket szivacsos szerkezetű használhatatlan. Azokon már nem segít semmilyen csodabogyó

2020. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!