Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen fóbia/mentális gond?

Ez milyen fóbia/mentális gond?

Figyelt kérdés

Rengetegszer utaztam repülőgépen,egyáltalán nem zavart,nem féltem..imádok magas emeleti ablakból nézelődni,legyen az akár 18.emelet.

De ha pl egy korlát nélküli keskeny fahídon kell keresztül mennem.. még ha csak pár méter távolságról is van szó,egyszerűen nem megy! Arra gondolok,hogy beszakad alattam és nincs mibe kapaszkodjak.Ott a magasba élvezem a kilétást, egy kis pár méteres keskeny facölöpön meg nem vagyok elég bátor átmenni mert max combig érő vízbe esnék. Ez számomra is fura!


2019. nov. 26. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A fóbiák ennél összetettebbek, amit írsz, lehet szimplán önbizalomhiány. A repülőt nem te vezeted, az épületeket nem te húztad fel. A keskeny fahíd azonban már nem tűnik ilyen masszívnak, vélhetőleg nem is esett át komoly biztonsági ellenőrzésen, nem u.az a szakember tervezte, mint a 18 emeletes épületet. Ilyenkor könnyen elő jön az emberből az, hogy itt most csak magára és a jószerencséjére számíthat. Én év elején a Börzsönyben lepődtem meg magamon, fotótúrán, a víz felett játszi könnyedséggel szaladtam át a kidőlt fatörzseken (kezemben a drága felszereléssel). Mégis, akkor és ott valahogy nem éreztem félelmet, ezért sem lett belőle baj. Egy rosszabb/önbizalomhiányos napon u.ez nem ment volna.
2019. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hm.. lehet igazad van,mert illik rám.

De ha lenne korlát,kapaszkodó hozzá akkor átmemmék.

2019. nov. 26. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet fóbia, vagy bizonytalanság érzet.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=120s

2019. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak az a vicc,hogy mások,kollegák meg ezerszer átmennek rajta!

De egy tényleg egy 4 méteres keskeny facölöp hídról van szó,ami ha be is szakadna alattam,esnék olyan 80 centit egy combig/csípőig érő tóba.

Az is igaz,hogy nagydarab vagyok és sok minden szakadt be már alattam,talán ez is rátesz.Egyszer félig megtettem a távot,aztán visszafordultam. Saját magamra voltam ideges.Álmomban is gyakran zuhantam valamilyen gödörbe.

2019. nov. 27. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!