Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lenne a legjobb megoldás,...

Az lenne a legjobb megoldás, ha véget vetnék az életemnek?

Figyelt kérdés

20 évesen kiköltöztem külföldre, majd itt dolgoztam 10 évet. Nagyon sok megpróbáltatás élt pl. átmeneti hajléktalanság, verbális és fizikai erőszak, meddőség, de mindig megpróbáltam küzdeni azért, hogy jobb legyen. Volt egy nagy álmom, hogy egyetemre megyek és azon a területen dolgozom amit szeretnék. Végül most sikerült elkezdenem az egyetemet, közel 30 évesen. Kedvesnek és segítőkésznek mondanám magam, de zárkózott vagyok nagy önértékelési gondokkal. Az egyetemen a szakomon még nem találkoztam olyannal aki ne lett volna 10 évvel fiatalabb nálam. 18 éves, nyílt, vidám, bulizós lányok és fiúk közt nagyon elveszettnek érzem magam. Alapvetően sincsenek barátaim. Több emberen is segítettem, hogy pl. elkezdte a külföldi életét azáltal, hogy nálam akár egy hónapig is ingyen lakhat. De csak kihasználtak. Van férjem, viszont ő kevésbé igényli a beszélgetéseket. Eleve későn ér haza és ilyenkor szeretne egy kis időt egyedül tölteni, azaz sokszor pár szót ha váltunk.

Próbálok beszélgetni a csoporttársaimmal, de nagyon erőltetett az egész. A családomat nem nagyon érdekli, hogy mi van velem. Most ott tartok, hogy hetente fog el a pánik, minden másnap sírok és érzek szorongást. Egyedül arra vágyom, hogy legyen valaki mellettem akivel együtt tanulhatnánk, beszélgethetnénk, megosztanánk mindent. De nincs és hiába próbálkozom, hiszen az embereket valahogy taszítom.

Mostanában egyre többet gondolok arra, hogy ha amúgy is csak szenvedek, akkor jobb lenne rövidre zárni.



2019. nov. 27. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy egy kicsit önző? Ennyire csak magadra tudsz gondolni? Családod, férjed le van tojva?

Máris öngyilkosság, mert kicsit magányosnak érzed magad?

Esetleg beszélhetnél a férjeddel is, hogy mit érzel. Sokszor (mindig) a legjobb mód arra, hogy változzanak a dolgok.

2019. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Én ugyan ezt érzem, bár én itthon tanulok. Egy korábbi problémámból nem tudtam/tudok felállni, nem tudok koncentrálni az adott témára és nagyon nehezen megy a tanulás. Napi szinten szorongok a vizsgáim miatt és nekem is hasonló gondolatok jutnak eszembe. Kérlek tarts ki! Nem vagy egyedül.
2019. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem kényszeríthetsz senkit, hogy már pedig legyetek nagyon jó barátok... A barátság kialakul közös nevezők alapján. Nappalin vagy levelezősön vagy? A korkülönbség miatt nehezebb szerintem a barátkozás, őket még jobban érdekelnek más dolgok, te már jóval többet tapasztaltál mint ők. Találj hobbit, korodbeliekkel ismerkedj inkább, szellemileg neked is jobbat tenne szerintem. Egyetem már amúgy sem egy gimi, nem kötelező jelleggel ültök egész nap egy teremben. Bejárhatsz az órákra, aztán keress valami szabadidős tevékenységet inkább. Nyílj meg jobban. Nyiss a világra. Ne fuss soha olyanok után akik leszarnak, de ettől függetlenül keress társaságot ahova tartozhatsz. Hova jársz egyetemre egyébként? Kitartás!!
2019. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt 30 éves csoporttársam, mindenki tök jól elvolt vele. Nem éreztük gondnak a korkülönbséget...
2019. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A férjemnek többször is mondtam. Vagy azt mondja, hogy megért, vagy azt, hogy ő ilyen, nem tud változtatni a dolgon. A családommal próbáltam volna tartani a kapcsolatot, de nem érdeklem őket. Anyámat heti egyszer hívom, mert szerinte elég hetente beszélnünk. Amikor mondtam neki a múltkori rendezvénynél, hogy rossz, hogy nincs kivel mennem, akkor csak kinevetett. Azt mondta, hogy minek kell nekem egyáltalán mennem, maradjak otthon. A beszélgetésünk abból áll, hogy ő elmeséli a dolgait aztán amikor rám kerülne a sor akkor egyből halaszthatatlan dolga lesz. pl. el kell mosogatni vagy teregetni. Szóval nincs olyan akinek hiányoznék.
2019. nov. 27. 15:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Nappalin vagyok (nevet itt nem mondanék). Még hobbim is van. Járok múzeumba, kiállításra, színház, mozi, kirándulni, edzeni, rajzolni. Viszont ha még meg is ismerek valakit, az illető nem akar velem semmit. Pl. voltam egy képzésen ahol egy lány, aki szintén nem idevalósi volt és én megpróbáltam mindent, hogy barátok legyünk. Majd nyáron hiába hívtam találkozni, sosem ért rá. Majd közölte, hogy visszamegy az országába. Mondtam neki, hogy még utoljára összefuthatnánk, de ő nem ért rá, mert "pakolni kell". Majd napokkal később megosztja, hogy mennyi ajándékot kapott azoktól akikkel összefutott még az utolsó napokban. Ez csak egy példa, de rá lehet húzni mindenkire. Nem vagyok elég jó az embereknek és inkább elkerülnek.
2019. nov. 27. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!