Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon az az ember aki abban...

Vajon az az ember aki abban leli mörömét, hogy a mérsékelten túlsújos embereket megalázza, bántsa, szégyenbe hozza, az az ember milyen mentális zavarokkal küzdhet? Illetve mi váltja ezt ki belőle?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem ugyan olyan beteg egy ilyen ember mentalitása, mint egy 200 kilósé?


Sokszor találkozom ezzel a fajta "bully"-val a neten, ritkábban a való életben is. És most nem azokról az emberekről beszélek, nem azon emberek felé megy a sértegetés, akik nem tudnak már felállni, nehézség számukra a mosdás, mert 200-300 kilósak, hanem azokról, akik mérsékelten túlsúlyosak, maximum 10-20 kiló súlyfeleslegük van. Namost ezeket az embereket nagyon sok bántalom éri, amitől valóban depresszívek lehetnek, mégha a saját testükkel eredendően bajuk nem is lenne, ezentúl már biztos lesz. Kérdem azt, mi váltja ki ezt az emberekből? Miért kell egy másik embert megalázni, bántani azért, mert nem felel meg a tv-reklámokban mutogatott aktuális idillnek? Eleve, ha valaki súlyosan elhízott, azt sem bántani kell, hanem segíteni rajta. ugyanis ott valami lelki eredetü probléma gyökeredzik és az ilyen bántással még mélyebb depressziója lehet amitől még inkább meghízik... Jah, és aki a konditerembe jár minden nap, számolgatja a testzsír-százalékát és minden egyes kalóriát, fehérje /szénhidrát/ zsír grammot, az is egy testkép zavar betegségben szenved, ahogy az anorexiás, senki ne mondja hogy egészséges, mert ez nem egészséges önszemlélet....


2019. nov. 27. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Ezt nevelte a média a fiatalokból.
2019. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt azért kifejthetnéd, hogyan aláznak meg mérsékelten túlsúlyos embereket, mint mondjuk én (182cm/102kg)? Az egyedüli atrocitás ami ezzel kapcsolatban ért, hogy az orvosom azt mondta, fogyjak le. Mondtam, hogy nem mert ha ujra kemoterápiát kell kapnom, akkor meghalok, ha 70 kilóból fogyok 30-at. Így meg simán megbírom a fogyást.
2019. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, azért a túlsúly rohadtul nem tesz jót neked, mint daganatos betegnek és nem 30 kilót kellene fogynod, hanem kb. tizet.


Ami a kérdést illeti, szerintem én vékony férfiként sokkal több, bántást kapok, mint egy enyhén túlsúlyos ember szóval nem igazán tudom őket sajnálni.

2019. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!