Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy van valami mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Nos eléggé úgy érzem mintha már bolond lennék, túl sok a stressz, semmi nem úgy alakul az életemben véletlenül sem, hogy jó legyen, és komolyan úgy érezem, hogy már bekattantam teljesen. Mindennap iszok, altató nélkül nemtudok már aludni, teljesen kivagyok, a barátnőm is szakított velem, nagyon rosszul érzem magam, minden egyes nap, de főként estére jön rám mindig a depresszió.

Nem akarok segítséget kérni amúgy sincsen pénzem pszichológusra(19/F, diszkréten megsem tudnám oldani), valahogyan magam akarom megoldani, hogy jobb legyen az életem, csak fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék hozzá. Kérlek adjatok tanácsot :(


2019. aug. 3. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: ha a hangok a fejedben azt mondják, normális vagy, akkor nincs semmi bajod.
2019. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyogyszer es alkoholfuggoseg.

A mentalisan beteg ember sokszor nem tudja magarol, hogy az, hiszen neki ez a normalis. A fuggo se tudja (latod te se, hiszen mashol kapiszgalsz).

Ha lejossz ezekrol, hidd el sokkal jobb lesz. Csinalj olyan dolgokat amiket szeretsz, ami erdekel. Mozdulj ki, akar csak 1-2 orat setalni.

En napok ota ki sem mozdultam es erzem, hogy agyfszt kapok, szoval edzek, nyelvet tanulok, hogy egy kicsit felrazodjak. Ha segitseget nem akarsz kerne, ebbol egyedul csak igy johetsz ki.

2019. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele, hogy függő vagyok, csak nincs már lelkierőm a leszokáshoz :/ Amikor piálok, vagy beveszem az altatókat az meg kiüt és elfeledkezek a problémáimról.
2019. aug. 3. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Inni meg drogozni van lelkierőd? Nem elvágólag kell ezeket letenni, hanem lassan csökkentve.
2019. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyi pénzt elköltesz altatóra annyiből szerintem pszichológusra is futja, nyilván drága mulatság, de ha már 3 üveg pia helyett egyszer elmentél pszichológushoz akkor már is többet tennél az ügy érdekében. Ezt a diszkréció részt nem értem. Ha problémád van, márpedig az van, hogy jön hozzá a diszkréció? Úgy érzed szégyelled, hogy ilyen állapotban vagy? Mert ha erről van szó ez az amit bazigyorsan el kell hogy felejts...Nem te vagy az egyetlen a földön aki ilyen gondokkal küzd és biztos lehetsz benne, hogy a legtöbb ember aki el jut odáig, hogy öngyilkos legyen az azért van mert nem mer segítséget kérni. Ez nem szégyen, sőt ha képes vagy felvállalni, hogy igen gondjaid vannak és kiállsz azért, hogy változtass ezen az inkább dicsérendő mint szánandó példa.
2019. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!