Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinra, altatókra (Benzos,...

Frontinra, altatókra (Benzos, Z-szerekre) rá lehet szokni, ha kéthetente váltjuk fel őket? Illetve a váltások közt tartunk pár nap szünetet?

Figyelt kérdés
Ha egyszer kialakul tolerancia mondjuk a Frontin/Xanaxra, az egész életen át tart, ha mondjuk 10 évig nem is szedjük?

2019. nov. 28. 06:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ahogy hozzászokik a szervezet (főleg az agy), ugyanúgy el is múlik a fizikai függőség, ha egy ideig nem szeded. Pár nap az lópikula, 2 év mire visszarendeződik az idegrendszer a nyugtató előtti állapotra. A lelki függőség megmaradhat. Évek múlva is eszébe jut az embernek, hogy milyen frankón el lehet lazulni a benzóktól. Ilyenkor kell az akaraterő. Ha újra szedni kezdi az ember, akkor egy idő után újra hozzá fog szokni.
2019. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mivel alvasképtelen vagyok, ezért gondoltam arra, hogy kéthetente váltom őket és talán így nem kell emelni a dózist, stb.
2019. nov. 28. 12:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb 20 évig szedtem benzokat, Z szereket. Egyszer magamtól, egyszer az addiktológián szoktam le. Az elvonási tünetek egyénenként változó hosszúságúak. Rivotrilnál kb 2 hét volt, Frontin Xanax kombónál 3-4 nap, de akkor kaptam elvonásra mást az addiktológián. Jelenleg csak néha veszek be altatót, arra ügyelve hogy 2 egymást követő napon nem.Egyébként tavaly ősz óta folyamatosan nem szedek benzot.
2019. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rivotril és Xanax ugyanolyan erősségű, viszont Xanax 6-12 órán át van a szervezetben, míg Rivó 18-50 órán át, csak ezért erősebb. Meg gondolom mivel Rivó napközben is hát, nagyobb a lelki függőség. 6 hete nem alszok, Xanax megy 3 hete, de nem lesz jó vége ennek. Valahogy pszichiátert meg szeretném győzni, hogy időszakosan másikra térjünk át és mazoista mód mondjuk 3 napot egymás után gyógyszer nélkül lennék. Valami megoldás kell. 2014 óta van a legújabb szer Zolep jó a marketingje állítólag nem addiktív. Persze nem bízok benne.
2019. nov. 28. 15:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden Z szer okoz függőséget. Altatót max 2 hétig szabad szedni, ha nem akarsz ráfüggni.
2019. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na ez a kérdés. Mivel két hétig szedném z szert, utána 14 napig valami benzo, majd pár nap szünet? Lehet hülyén teszem fel a kérdést, de fizikai tolerancia(adagok növelése) ettől függetlenül előfordul?
2019. nov. 28. 19:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, simán. És ráadásnak a szorongáscsökkentő nem tudja ellátni a feladatát egy ilyen össze-vissza kapkodom állapotban.
2019. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy a szarba lehet megoldani a problémát legmegfelelőbben? Mindenki okos, de megnézném a fejét 60 óra nem alvás majd 4 óra mély alvás, majd 60 óra megint nem alvás után.
2019. nov. 29. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyik nap szedjed, másik nap nem, így elkerülhető a függőség.
2019. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Valami ilyesmi megoldásra gondolok én is. Aztán spontán is elmúlhat, ha szerencsém van. 34 éves vagyok basszus..
2019. nov. 29. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!