Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ahhoz, hogy pszichologikusként...

Ahhoz, hogy pszichologikusként dolgozzak, nagyon sok év tanulás és mindenféle igazolás kell. Ehhez én már bőven öreg vagyok. Milyen néven lenne legális ilyen tevékenységet végezni?

Figyelt kérdés
Bután nézni én is tudok, a pénzt el tudom fogadni. Mást a végzettek sem csinálnak (Kipróbáltam)

2019. nov. 28. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Persze persze, csak ennyit csinálnak. Attól még, hogy te kifogtál egy kontárt, még nem mindegyik ilyen. Life coach meg hasonló bullshit lehetsz, ahhoz nem kell szinte semmi, csak rengeteg üzleti érzék, ami ha meglenne benned, nem itt kérnél karriertanácsot.
2019. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, hogy miért nem tudja senki helyesen leírni a PSZICHOLÓGUS szót. A pszihológust már megszoktam, na de pszichologikus? Anyám borogass.
2019. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók.

1., Nem egy kontárt fogtam ki. Sok próbálkozás után jelentem ki, hogy valóban ennyit csinálnak

2., Sok üzleti érzékem nincs, ezt jól látod.

3., Sajnos a spellchecker felül csapta a helyes szöveget. (bár nem garantálom,hogy abban nem volt elütés)

4., Még mindig kevesebb hibával írok, mint itt sokan.

2019. nov. 28. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarod még te is a kóklerek, kuruzslók, pénznyelő automaták listáját növelni? Nem lehet, hogy akit kipróbáltál az pont úgy ahogy most Te tervezed a könnyebbik utat választja "LEGÁLISAN"?
2019. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az aktuális szakmámból elegem van. Sajnos eljutottam oda, hogy nem tudom az ügyfeleimet jó szívvel kiszolgálni. Más szakmát kell választanom. Ha e mellett döntök nem rontom a színvonalat. Elképesztő, hogy egyes "megfelelő képesítéssekkel rendelkező szakemberek" mit engednek meg maguknak. Én legalább senkibe sem taposnék bele a vallása miatt.
2019. nov. 28. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Először magaddal kell kezdened a probléma megoldást.
2019. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Mivel jelenleg Magyarországon semmiféle törvényi szabályozás nincs arra, hogy ki nevezheti magát pszichológusnak (mint pl. az orvosoknál), ezért nyugodtan mondhatod magadról te is, hogy az vagy. Ugyan egy munkahely sem fog felvenni végzettség nélkül, de ha találsz hozzá megfelelő helyet, kinevezheted magadat pszichológusnak, és fogadhatsz klienseket. Nem törvénybe ütköző, de nem is tisztességes. Ezen kívül nevezheted magadat életmód tanácsadónak, life coachnak, vagy ami csak tetszik.


De a jelenlegi munkádat ne hagyd ott, mert szükséged lesz rá. Az írásod alapján nagyon kiégett vagy, kevés önismerettel rendelkezel, és valószínűleg az empatikus hozzáálláson is lenne javítani valód. Emellett nem lennél jó egy olyan szakmában, amit te magad is lenézel és elítélsz. Mivel az emberek többsége ajánlás alapján választ pszichológust, és bőven van belőlük választék, ilyen hozzáállással nem fogsz megélni ebből.

Te már tudod, hogy milyen egy olyan pszichológushoz menni, akivel nem jössz ki jól, nem tetszenek a módszerei és nem érzed hatékonynak. Tudás és szakmai alázat nélkül te is ilyen lennél mások szemében. Te visszamennél egy ilyen pszichológushoz? Ajánlanád az ismerőseidnek?

2019. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Savanyú a szőlő... 😅.
2019. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen. Csípi a szemem, hogy van egy szakma, amelynek az összes általam ismert képviselője (Milgram és Zimbardo munkássága alapján azért kicsit tágabb általánosítást is tennék) pofátlan pénzeket tud elkérni, nulla (a politikai korrektség kedvéért: nulla közeli) munkáért.
2022. jan. 31. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami miatt mégis létezik ez a szakma, és sokaknak segít az életben. Azért, mert neked volt egy rossz tapasztalatod, nem az összes pszichológus hibás. Ha úgy gondolod, hogy rajtad egy pszichológus nem tud segíteni, egyszerűen maradj távol tőlük. Sok szakma van, ami külső szemlélő számára egyszerűnek tűnik, vagy a fizetés irreálisan magasnak. Bárki belekezdhet ezekbe, de nem mindenkinek van szorgalma/tehetsége hozzá.


Ahogy te is írtad, a pszichológusok hosszú évekig tanulnak az egyetemi diplomáért, majd utána is évekig képzéseket kell végezniük és tapasztalatot gyűjteni, mire be tudnak indítani egy sikeres praxist. Egy frissen végzett kezdő pszichológus kifejezetten rosszul keres.

2022. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!