Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak nincsenek ilyen ellenér...

Másnak nincsenek ilyen ellenérzései a pszichológussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rég óta érzem már hogy valószínűleg szükségem lenne szakértői segítségre, de egyszerűen ellenérzéseim vannak ezzel kapcsolatba. De egyáltalán nem az alap "ha pszichológusra van szűkségem biztos gyogyós vagyok". Ennél sokkal mélyebb. Egyszerűen túl mesterkéltnek érzem hogy ilyen dologgal egy un. szakemberhez forduljak. Szakemberhez elviszem az autót, vagy a tv-t, de hogy az életemet, a szellemi létezésemet érintő problémákat egy "szakemberhez" vigyem ez számomra teljesen életidegen. Valakinek vannak hasonló gondolatai?
2019. nov. 28. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha pszichológusra van szükségem, akkor fontos számomra a lelki fejlődésem és ehhez bátran kérhetek segítséget, hiszen ezért tanult.
2019. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
van létjogosultságuk. Vannak olyan pszichés problémák (pl. szorongás) amiket szakemberrel,terápiával tök jól lehet kezelni. Amik ott történnek mind meg tudod magad is csinálni és ki tudod gyógyítani magad pl. a szorongásból. A probléma az,hogy magától az ember ritkán tesz ilyet. Vannak bizonyos mentális állapotokra megfelelő protokollok amiket az orvos megtanult viszont a páciens ritkán tud magától. Egyébként ilyen terápiákat pszichiáter végez inkább,mint pszichológus. A pszichológussal max beszélgetni lehet. Sokmindenre nem jó.
2019. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

#2

A pszichiáterek ritkán mennek terapeuta képzésbe, ez inkább a pszichológusokra jellemző.

Olyan pszichológushoz érdemes fordulni, aki kiképzett terapeuta, leginkább mélylélektani módszerekben (integratív, transzperszonális, hipnózis)

2019. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: ahol lakom (megyeközpont,nagyváros) 3 helyről tudok,ahol van terápiás foglalkozás. Mind a három helyen pszichiáterek tartják. Plusz egy hely a megyei kórház,de ott is pszichiáterek tartják a terápiás foglalkozásokat. Nem gondolom,hogy egyedi jelenség lenne és csak erre a városra jellemző. Eleve az emberek jobban bíznak egy orvosban (már aki tisztában van vele,hogy a pszichiáter orvos, a pszichológus meg valamelyik bölcsész karon végzett). A hipnózis nagyjából placebó szinten működik (különösen egy depressziós,szorongó embernél),a transzperszonális pszichológia eléggé new age szagú (olvass kicsit utána,pl átlagtól már kicsit magasabb intelligenciájú embereknél nem is "működik"). Ennyi erővel mehetnél sámánhoz is. Viccet félretéve ismerek olyat aki elég súlyos depresszióból egy sámándob körrel lábalt ki. Kb. a transzperszonális pszichológiával van az is egy szinten.
2019. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Korabban en is hasonloan gondolkoztam: a sajat problemaimat meg tudom oldani sajat magam, ha segitsegre van szuksegem, ott vannak a baratok.

Vegul nagyjabol egy eve ugy hozta az elet, hogy elegge megviselt egy esemeny, es javasoltak, hogy menjek el egy pszichologushoz. Eletem egyik legkobb dontese volt ez, nekem nagyon sokat segit. Sokszor baromi nehez, de segit atlepni az arnyekaimon. Azota mindenkinek csak ajanlani tudom :) Ha jo szakembert talalsz, akkor szerintem csak nyersz.

2019. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!