Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Gimnazista korom óta nagy hangulatingadozásokkal küzdöm és nem igazán találom a helyem. Mikor ittam (és ez egy időben elég gyakori volt) sokszor elvesztettem az önkontrollom, törtem zúztam, megvagdostam magam, egy ilyen alkalommal a pszichiátrián kötöttem ki. A környezetem alapvetően intelligemsnek tart, lassan megszerzem a diplomámat, az egyetemi tanáraim is sokat láttak nennem. Mégis iszonyat ürességet és motiválatlanságot érzek...

Jártam 3 pszichiáternél, szedtem több gyógyszert, voltam pszichoterápián, de csak kidobott pénznek és időnek bizonyult.

Néha úgy érzem, hogy bennem van a világ minden jósága és mindenkinek segíteni akarok, néha pedig, hogy ba****a meg mindenki, csak nekem legyen jó. Olykor aszexuálisnak gondolom magam, olykor egy vágyakkal teli férfinak. Olykor erősnek és határozottnak, máskor gyengének, aki meg akar halni. És ezek NAPONTA TÖBBSZÖRY változnak. Nem tudom már mit tegyek...

22/F


2019. dec. 6. 23:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonról írok.
2019. dec. 6. 23:39
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg bipoláris zavar?
2019. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Igen, ez bipoláris zavar lesz. Nem akármilyen gyógyszert kell rá szedni, hanem kimondottan erre valót.
2019. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg borderline személyiségzavar. A bipolaritásnál nagyon ritka, hogy naponta többször változzon a hangulat.
2019. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Borderline. És nyilván meg lehet találni a megfelelő pszichiátert és pszichoterapeutát, csak keresni kell. A gyógyszereket ez a 3 pszichiáter írta? Milyen betegségre valók? Meddig szedted őket? Meddig jártál pszichoterápiára? Nem mondtad neked diagnózist?
2019. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Borderline
2019. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Most a vagdosás kivételével, ugyan ez voltam 18 éves koromban. Előtte kezdődött a dolog, de 18 évesen tudtam csak alkoholt venni. Leittam magam legelső alkalommal, rosszul voltam másnap. Fél üveg piát kiöntöttem. Épp megbukta matekból az évben érettségin. Nem mentem el tanárhoz, így nem voltam hajlandó elmenni érettségizni. Az ezt követő 9 hónap ivással telt. Megint megbuktam, rávettem magam, hogy elmenjek tanárhoz. 4 alkalom elég volt, hogy 4-esre leérettségizzek 2 év anyagából. Aztán jött egy srác a suliba, aki valahogy lehúzott. A mai napig barátom. De Frontint kezdtem szedni, mert ez tulajdonképpen egy gyenge iskola volt, sok olyan tanulóval, akik mentális képessége talán nem volt normális. Idegesített minden. De a kérdés ott volt a fejemben. Miért? És idővel rájöttem, hogy nem miattuk, hanem mert problémáim vannak. És ez az egész dolog 4 évig húzódott, mire azt mondtam, képesvagyok orvoshoz menni. Ott depressziót, és szorongásos betegséget állapítottak meg, de mind ez mellett már alkohol problémáim is voltak. Mindez 21 éves koromban. Sosem vágtam magam, nem fogyasztottam drogot. Csak az alkohol. Ez miatt jutottam arra a döntésre, mikor 2 hétig minden este részegre ittam magam, hogy elég volt. Nem akarok olyan dolgok miatt másnak fájdalmat okozni, ami talán mind az én hibám. És elhatároztam magam, szakorvoshoz mentem, és itt vagyok. :) Próbáld meg ugyan ezt, mielőtt rossz talajra érkeznél.
2019. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4#-nél a pont, ez nem instant változó
2019. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!