Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns abbahagyása!...

Antidepresszáns abbahagyása! ( paroxetin 20mg ) valakinek sikerult 10 ev utan?

Figyelt kérdés

10 éve elek antidepresszánson, 7 évig cipralexet majd paroxetint szedtem...

A paroxetintol nagyon sokat hiztam, lusta lettem, nincs sexualis vágyam és nem tudok szerelmes lenni...egyszerűen nincsenek érzéseim...

Nagyon félek,hogy hogy fogom tudni lerakni ennyi idő után...

Voltam orvosnál és azt tanácsolta, hogy szedjem meg tovább és mellette tanuljak meg az autogentreninget és úgy esetleg megpróbálkozhatunk a gyógyszer szedésének abbahagyásával...

Egyszerűen nincs türelem az ilyesfajta tréningekhez, tudok pár legzestechnikat ami szokott is segíteni rosszullétnél ami hála Istennek eleg ritka már...Nem szeretnek tovább gyógyszeren élni.

Edzek folyamatosan nagyon sokat segít az is , és nagyon kemény diétát tartok, de így is max 1kg ot fogyok egy hónapban...

Hogy lehet lerakni ezt a gyógyszert??? Valaki esetleg tapasztalatok???



2019. dec. 10. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

érzelmi terápiákkal próbálkozz


Pl. Brandon Bays Belső utazása

2019. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lehet lerakni. Ne vedd be mától a tablettát. 1 hónapig rohadt erős pszichotikus tüneteid lesznek, ha azt kibírod onnan jó úton haladsz.


[link]


nézd meg ezt a kis részletet

2019. dec. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2,5 év után raktam le. Vissza is estem nagyon hamar. Igaz, kb 2 hónap alatt mentem 20-ról 0-ra...


Amit máshogy csinálnék:

-Nagyon lassú letétel, kb hónapokon, akár egy éven át tartó csökkentés.

-Megfelelő, stresszmentes időszak.

-Legalább 4 hét "semmit tevés" miután 0 mg van.


Sok sikert hozzá, de tényleg vigyázz vele mert nagy rizikófaktor ennél a gyógyszernél a visszaesésre.

2019. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd el egyik napról, lehet bekattansz, aztán még kárt teszel valakiben.


A dokival konzultálj és kövesd az utasítást.


Csak azt nem értem, hogy miért 10 év után jöttél rá, hogy le kéne jönni róla?

2019. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

7 ev utan akartam lerakni csak sajnos akkor elkezdtem füvezni és sokkal roszzabb lett a helyzet ...3 év volt körülbelül mire helyrejottem....akkor adtak nekem a paroxetint mert más nem nagyon hatott már...az nagyon jól rendbehozott, viszont hiztam nagyon sokat stb...

Most vagyok azon a ponton ,hogy le szeretném rakni... Igen sajnos így alakult sokáig szedtem...féltem az első 7 évben letenni utána meg már nem voltam rá kész örültem , hogy helyre jöttem... Nem poénból szedtem 10 évig az antidepresszánst...

Szóval orvos nélkül ne is próbálkozzak, mégha lassan is csinálnám? Pl:negyedelnem hónapokig aztán 0? (Gyógyszert orvos nélkül is be tudom szerezni)

2019. dec. 11. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az összes pszichiátriai gyógyszer stimuláns.


Ennyi idő után saját hormonháztartásod már kb. nincs is. Szerintem nagyon veszélyes segítség nélkül elhagyni. Az is lehet, hogy felir valami gyógyszert amivel lejössz majd a többiről, nem értek hozzá egyáltalán.


Az viszont tuti, hogy a te szervezeted jelenleg ezekkel működik, én szerintem nagyon veszélyes elhagyni. Kb olyasmi lehet, mintha egy tök egészséges ember, hirtelen elkezdene 5 féle gyógyszert nagy dózisokban szedni, taccsra vágná egyből, nálad is ez az esély fordítva.


Kitartást ettől független, nem negativan akartam kommentelni, csak inkább vigyázz a dolgokkal

2019. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom...mindenképp orvossal együtt próbálom lerakni...
2019. dec. 12. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nincs saját hormonháztartása? Istenem, mennyi észlény. A paroxetin nem hormon.

Na figyelj, lassan. Ez a titok. Negyedeld. Három havonta. Ha lejöttél fél szemre, maradj türelmes és szedd. Figyeld a saját válaszaid. Ha oké, mehetsz le negyedre. Ez 5mg. Ekkor azt hiszed, hogy innen már könnyű, tévedés. Vágd ketté a negyedet és maradj rajta. Ha jól vagy, akkor kétnaponta csak. Majd három naponta. Én így jöttem le 6 év 20mg után és nagyon jól vagyok.

2019. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod/ segítséged 8-as, megfogadom!!!

Akkor még van remény!!!!!!!!

2019. dec. 17. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!