Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum és antidepres...

Antipszichotikum és antidepresszáns abbahagyása után vissza lehet fogyni könnyen?

Figyelt kérdés

Főképp risperidont és rivotrilt kezdtem el szedni két éve és 1 hónap alatt felszaladt rám 20 kiló (nem ettem többet, mint korábban, legalábbis ennyivel biztos nem, ráadásul akkor kórházban voltam, így be volt szabályozva, mikor, mennyit eszem).


Azóta még 10 jött fel és csak nagyon nehezen tudom ledolgozni (kőkemény diétával és mozgással is csak 1 kilót fogytam 1 hónap alatt).


Most leállítanak a gyógyszerekről, könnyebb lesz így fogyni?


2014. júl. 5. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp könnyebb lesz. Azért híztál mer ezek a szerek nem csak szellemileg, de az anyagcserédet is lelassították. Én a Leponextől 20 kg-ot híztam, majd átállítottak a Prozac-ra és 1 hónap alatt lement 24 kg. Igaz majdnem bele is haltam. Szóval óvatosan és orvosi felügyelettel!
2014. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de az összes elhízott nő azt állítja, hogy ő a levegőtől, és a víztől hízik, mert gyakorlatilag nem is eszik semmit.

No, ez a hazugság. Nem a gyógyszertől, hanem a bevitt kajától lehet hízni.

2014. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már bocs, de én komolyan nem attól híztam 1 hónap alatt 20 kilót, mert annyit ettem. 1) eleve kórházban voltam, ahol szabott étrend volt és az nem 5000 kalória naponta és 2) tudod, ahhoz mennyit kellett volna zabálnom!? Majd ha elkezdesz szedni ilyen gyógyszereket, rájössz, hogy tényleg mennyire lelassítanak, sokat alszol és tunya leszel tőlük. Sokkal könnyebben raktározódik az a kevés kaja is, amit beviszel.
2014. júl. 6. 06:25
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Neked van igazad, ne aggódj ! Ezek nagyon durva cuccok, reméljük a kedves beszóló #2 sose fogja megtapasztalni.
2014. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azon serdülőkorú és kisebb gyermekek mintegy 1/3-ánál, akik először szedtek néhány fajta antipszichotikus gyógyszert, mindössze 11 héten belül bekövetkezett a túlsúly, vagy az elhízás, ami egyúttal megemelte a gyermekkori diabétesz és a szívbetegségek kialakulásának a kockázatát is.


A vizsgálat során a legáltalánosabban használt antipszichotikumok közül 4 fajtát vizsgáltak meg, amelyet gyermekeknek is adnak: a Risperdalt, vagy risperidone-t (gyártó cég: Johnson&Johnson), a Zyprexát, vagy olanzapine-t (Eli Lilly), az Abilify-t, vagy aripripazole-t (Bristol-Myers Squibb) és a Seroquelt, vagy quetiapine-t (AstraZeneca).


Egy kutatócsoport, amelyet Dr. Christopher Correll, a New York-i Zucker Hillside Kórház és egyben a Feinstein Orvostudományi Kutatóintézet munkatársa vezetett, megközelítőleg 272 fő serdülőkorú fiatalt és gyermeket vizsgált, akik 4 és 19 év közöttiek voltak és skizofréniában, bipoláris zavarban, vagy agresszív, vagy bomlasztó viselkedési zavarban szenvedtek.


Megközelítőleg 11 hét elteltével, a vizsgált gyermekek, akik Zyprexát szedtek, átlagosan 8.5 kg-ot híztak, akik Seroquelt, 6 kg-ot, akik Risperdalt szedtek 5.3 kg-ot és azok, akik Abilify-t szedtek, 4.4 kg-ot híztak. Összességében a vizsgált gyermekek 10-36 %-a túlsúlyossá vált, vagy elhízottá az antipszichotikumok szedését követő 11 héten belül! Dr. Correll megállapította: „A súlygyarapodás mértéke drámai, gyors és széles körű.” Annyit azért hozzátett, hogy nem minden gyógyszernél egyforma az eredmény.


Azok a gyermekek, akik Zyprexát szedtek, híztak el a legjobban és a metabolikus faktoraikban a legnagyobb változások mutatkoztak, mint pl. a koleszterinszintjükben, a triglicerid-, vagy vércukorszintjükben, amelyek aztán a diabétesz, vagy a szívbetegségek kialakulásához vezethetnek. Az Abilify esetében, amely felnőtteknél rendszerint nem okoz súlygyarapodást, a gyermekeknél mégis nőtt a súly, de a gyógyszer nem emelte meg a vércukor- és a koleszterinszintet. Dr. Correll azt reméli, hogy képesek lesznek sokkal több kutatást lefolytatni annak érdekében, hogy segítsenek meghatározni, mi okozza ezeket a különbségeket. Hozzátette: „Vizsgálni fogjuk a genetikai okokat is és veszünk majd vérmintát is, hogy elemezzük azokat a korai elváltozásokat, amelyek a súlygyarapodás bekövetkezésére utalhatnak.”


Jelenleg összesen kétfajta atipikus antipszichotikumot engedélyeznek gyermekeknél való alkalmazásra: az Abilify-t és a Risperdalt. Júniusban azonban az amerikai Élelmiszer és Gyógyszer Testület (FDA) szakértői bizottsága megtámogatta a Seroquel, a Zyprexa és a Pfizer Gyógyszergyár Geodon nevű gyógyszerének tinédzserek és gyermekek szélesebb körében való alkalmazását.


Ezzel egyidejűleg, a szakértői bizottság több tagja fejezte ki nemtetszését a gyógyszereladások fiatalok körében való emelkedése és azon hosszú távú tanulmányok hiánya miatt, amelyek a fiatalok gyógyszerszedésének biztonságosságát lennének hivatottak vizsgálni. A bizottság tagjai különösen amiatt aggódtak, hogy fennáll a veszélye annak, hogy ezeket a gyógyszereket tévesen a fiatalok más kórképei esetén is használják, mint pl. a figyelemhiányos hiperaktivitás zavara esetén (ADHD). Az FDA még mindig nem reagált a szakértői bizottság jóváhagyására.


Múlt év novemberében egy külső szakértői bizottság arra hívta fel az FDA és az amerikai egészségügyi kirendeltségek figyelmét, hogy segítsék az antipszichotikumok gyermekek számára történő felírása hosszú távú hatásainak tanulmányozását.


A Zyprexa az Eli Lilly Cég top-listás gyógyszerkészítménye, csak a múlt évben az értékesítése több, mint 4.7 milliárd dolláros forgalmat jelentett a cég számára. A Seroquel a második, az AstraZeneca svéd gyógyszergyártó cég számára a legnagyobb forgalmat hozó készítmény volt, 2008. évben több, mint 4.5 milliárdos forgalmat eredményezett a cég számára.


A szülők számára az a legjobb, ha mindig konzultálnak a gyermekorvossal is a gyermekek viselkedési zavaraival kapcsolatosan és együtt találják ki, hogy mi legyen a legjobb megoldás, mindenképpen észben tartva a gyógyszerszedés közép- és hosszú távú mellékhatásait is.

1 és 3. vagyok :-)

2014. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi-köszi! :)


Bár ezek a gyerekek átlagosan csak 8 kiló körül híztak... Bár én is csak annyit híztam volna... :(

2014. júl. 6. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!