Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne betegedjek bele a...

Hogyan ne betegedjek bele a vizsgaidőszakba?

Figyelt kérdés

Mentálisan megterhelő számomra a vizsgaidőszak, teljesen elhagyom magam, napokig ki se mozdulok a házból, csak amikor vizsgázni megyek. Magamra nem szentelek időt, vagy elkeseredésemben átalszom a fél napot, vagy alig alszom 4-5 órát.

Mások hogy bírják ki ezt az időszakot?


2019. dec. 11. 03:29
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Pedig a legjobb dolgok amket ilyenkor tehetsz a napközbeni séta, egy kis mozgás, legalább 7-8 óra alvás.


Az agynak kell pihenés, az információ feldolgozása (sok tananyag esetén is) jelentősen romlik egyhuzamban tanulva. Kell egy kis pihenés, javaslom hogy ne figyelemrabló elektronika legyen, hacsak nem tudod kezelni :)


Na meg alacsony adag sp lenyelve + sok víz és magnézium. Mindig beválik, estére elfáradsz tőle szóval alvás is megy majd!

2019. dec. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alvás nem is megy rendesen, mozogni, levegőre menni akkor is kell mindenképpen. Minden nap egy órát sétálj vagy bármi más mozgás. Ha tanulsz, óránként 10 perc szünetet tarts, 3-4 óránként hosszabbat. Akkor csinálhasz bármit, ami kikapcsol. Ha belefér, egy kihagyott fél nap, nap csodát tud tenni a kimerültség ellen.

Igyál sokat (vizet), egyél rendesen. Magnéziumot stb. én sosem szedtem, de biztosan hasznos.

2019. dec. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

A kannabisz rontja a rövidtávú memória kódolását.


Ezért jobb az alacsony dózis speed ide (is). Jobb figyelem, jobb memória.


Szintén lenyugtat, a kannabisz talán kevésbé megbízhatóan.


Az amfetamin biztonságossága hosszútávon is bizonyított

2019. dec. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld fejben rendbe tenni a dolgokat. Anélkül is menni fog, hogy ennyire belebetegednél.

Igenis mozdulj ki, sétálj egy nagyot, esetleg heti pár órában találkozz a barátaiddal is.

Nem ezeken fog múlni a vizsga, de ha jobb a közérzeted és a kedved, akkor talán hatékonyabb is vagy a tanulás során.

Én az utóbbi vizsgaidoszakokban dolgozok is, kb havi 5 napot, szétosztva. Hatékonyabb vagyok a tanulásban így, mint amikor egész hónapban otthon voltam. És tényleg jobb a kedvem, nem betegszek úgy bele.

Hozzateszem, hogy munka után is szoktam tanulni, sokkal jobb tényleg ha picit kimozdulsz, emberek közé mész.

Próbálj hatékonyan tanulni, próbáld a korábbi évek feladatait kidolgozni. Én nekem 90%-ban bevàlt és így pl nem kell az egész anyagot megtanulni, csak amiket szoktak kérdezni, fontos.

Illetve próbáld a könnyebb és a nehézebb vizsgákat variálni, legyen idő picit szusszanni két nehéz között, de közben azért mégis csinálod a vizsgákat. Pl szabvál, töltelék tárgyak, szakhoz nem kapcsolódó vizsgák általában jóval könnyebbek és több sikerelmenyt adnak, felspanolva ezzel a szakmai, fontos tárgyakra.

Hát meg ne hagyd a végére, próbáld őket hamar letudni. Engem mindig az motivál, hogy akkor lesz x üres hetem, ha időben letudom.

2019. dec. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Úģy hogy nem hisztizek. Mert ez amit te csinálsz, az nem más mint hiszti meg önsajnálat.
2019. dec. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) (kivéve az utolsót)

A kérdés kiírása után rájöttem, hogy rosszul osztottam be az időmet, amiatt stresszelek annyira. Decemberre 2 nehéz vizsgát is felvettem, aminek értelme sincs, mert most vagy az egyikből átmegyek és átmegyek, de max. egy 3-assal, a másikat meg bukom, vagy az egyiket, amire még nem volt annyi időm tanulni, átrakom januárra. És persze jó lenne a tanultakra emlékezni is, ahhoz pedig tényleg idő kell. Ma át fogom rendezni a vizsgáimat, és máris nem értem magam olyan stresszesnek, mert mindegyikre lesz elég időm tanulni, anélkül, hogy beleroppannék.

Megfogadom a tanácsaitokat, kikészítettem magamnak a multivitamint, magnéziumot, és időt fogok szentelni arra, hogy minden nap eltöltsek egy kis időt az háziállataimmal, valamint kimenjek sétálni. Köszönöm, és ha ti is vizsgáztok most, sok kitartást kívánok!

2019. dec. 11. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Velem is mindig ez van.


Szerintem próbálj kimozdulni, akár más egyetemistákkal keress programot, de ne tanulást! Igyatok meg egy forrócsokit, menjetek ki az adventi vásárba, stb.


Az a lényeg, hogy ne süppedj bele ebbe.

2019. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked is!
2019. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd el egy teljes napot tanulás nélkül. Hidd el, nem ezen fognak múlni a vizsgák, viszont feltöltődsz, és utána hatékonyabban fogsz tudni tanulni.
2019. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!