Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkre ment a rövidtávú memoriam?

Tönkre ment a rövidtávú memoriam?

Figyelt kérdés

Figyelmes lettem arra az elmúlt időszakban (főleg így az érettségihez közeledve) hogy az olvasott szöveg nehezen marad meg elsőre

Pár hete a barátnőmnek meséltem erről és mutattam neki egy cikket egy bizonyos szindromarol

(Tudja hogy alapjáraton hipohonder vagyok szóval próbált nyugtatni)

A cikket nagyjából 1 percig nézett, lecsukta a laptopot és megkérdezte mi volt a szindróma neve

És egyszerűen nem emlékeztem ra

Becsuktam a szemem és lattam magam előtt a szó elejét és véget de nem tudtam felolvasni hangosan

Memória játékokat kezdtünk játszani és azok is elég rosszul mentek, majd bealudtam és 1 óra múlva felkeltem úgy hogy folyékonyan ment minden amit előtte beszéltünk és amire nem emlékeztem

Ezzel csak az a probléma hogy érettségin nem lehet egy órát szundikalni a szövegértés feladatoknal

Kicsit olyan mint ha a rövidtávú memóriából le kell csordogálnia az információnak a középtávúba(?)


2019. dec. 11. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt a kérdést, pontosan ugyan ezzel a sztorival már feltették kb 5 órával hamarabb, mint Te. Nem lehet, hogy Te voltál csak nem emlékszel rá? Pontosan ugyan ez a történet és kérdés.
2019. dec. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad magadnak a kérdést. Kialvatlan vagy, a kamaszoknak amúgy is több alvásra van szükségük, de sose feküdtem le én se 1nél hamarabb. Az agynak pedig kell a pihenés, főleg a nagy mennyiségű info befogadási időszakban.

Abban is igazad volt, hogy az alvás ideje alatt táródik el a rövidtávuba benyomott infó mélyebbre. Persze kicsit kisarkítva de igaz. Illetve nem hiába mondják, hogy ismétlés a tudás anyja!

Illetve a sport csodákra képes.

Tudom elcsépelt... De Trust me I'm a Medical Student ;) es itt bizony egy laza vizsga annyi tételes, mint az összes érettségi tárgy tételsora együtt.


Szoval egyél rendesen, ne told túl a koffeint, egyél csokit meg szőlőcukrot, sportolj es aludj eleget.

2019. dec. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!