Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg létezik a "jó gyerek...

Tényleg létezik a "jó gyerek szindróma"?

Figyelt kérdés

Ez elvileg azt takarja, hogy az illető a szülei nem mindig kimondott, csak éreztetett elvei mentén él. Mindenképpen jó gyerek akar lenni olyan értelemben, hogy kitűnő tanuló, nem barátkozik, nincs kapcsolata, mert a szülők előtt meg akar felelni a "jó gyerek" szerepnek.

Tényleg vezethet ez odáig, hogy az illető teljesen elveszti önmagával a kapcsolatot? Hogy lehet ebből kitörni?


2019. dec. 12. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,belőlük lesznek a magányos felnőttek!
2019. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Én ilyesmi voltam, de szerintem ez sima megfelelési kényszer. Anyám akkor éreztette velem hogy érek valamit, ha úgy viselkedtem ahogy ő elvárta tehát no barátok, no eljárkálás otthonról, no hangos játék, kitűnő bizi, versenyek, házimunka, úgy kinézni ahogy ő előírja, különben egy senki vagyok és pár pofont is kapok hogy tudjam hol a helyem. Remegtek a lábaim minden nap amikor hallottam hogy hazaért. Szerintem simán vezethet később problémákhoz, én is sok év alatt tudtam megszabadulni ettől a megfelelési kényszertől. Még amikor sikerült lelépnem onnan, utána is sokszor kaptam magam azon, hogy megint maximalista vagyok de minek. Hiszen már nem bánthat senki ha valami nem 200 % csak 100.
2019. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kitűnő tanuló vagyok, országos versenyeken top 10-ben benne szoktam lenni. Egyetlenegy barátom sincs, soha nem megyek el otthonról, körülbelül éjfélig tanulok minden nap. Soha nem volt semmi kapcsolatom, nem is lesz, szerintem. Anyám soha nem mondta, hogy elvárja tőlem, hogy versenyekre menjek, nem is gratulál soha az eredményeimhez. Ehhez képest ebben az évben megkaptam első 4-em, ezért kaptam egy nagy fejmosást, hogy ha így folytatom, akkor jó ha gyárba felvesznek majd.

Boldogtalan vagyok-e? Nem tudom, nem nagyon tapasztaltam még boldogságot. Ha boldogságnak tekintjük, amikor éppen nem érzem magam egy sz ardarabnak anyám elvárásai miatt, akkor igen, voltam már boldog.

Elveszteni magammal a kapcsolatot?... Volt valaha egyáltalán?

16/f

2019. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!