Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én miért nem érek semmit soha...

Én miért nem érek semmit soha senki szemében? Ellenem még a sors is állandóan dolgozik.

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az én szememben máris sokat érsz! Amúgy először a saját szemedben kéne érned valamit. Biztos vannak eredményeid amire büszke lehetsz és építhetsz rá önbizalmat. :)
2019. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az önbecsüléssel mégis mire megyek? Én úgy se kellenék senkinek, mert én soha nem leszek elég jó. A volt osztálytársak, munkahelyen a volt főnököm, és az exeim (de leginkább a legutolsó) mindig azt bizonyították hogy én soha nem leszek jó. Az osztálytársaim kigúnyoltak mert szolid, csendes voltam, a volt főnököm szimplán csak utált. Az élet is a volt osztálytársaimat igazolja, hiszen ők nincsenek egyedül, boldog kapcsolatokban élnek. Tehát ők a jók, míg én a senki, mert a kutyának se kellek. A suliban is én voltam az egyetlen akinek nem volt egy biztos baráti köre. Tesi órán se voltam sose ügyes, ezért is kinevettek.


Az exem pedig csak kihasznált. Én sok mindent megtettem érte, míg ő értem nem sok mindent, hazudott, és még csúnyán is szakított. Nyilvánvalóan az új nője biztos jobb, mint én, hiszen én sose vagyok elég jó, kedves senkinek.


Egyszerűen utálom magam, mert csinálhatok akármit se leszek ebben az életben sose elég jó. Már sokszor élni sincs kedvem.

A történetet elfelejtettem leírni.

2019. dec. 19. 11:13
 3/9 qkker1 ***** válasza:
44%
Már megint mi történt, Balázska?
2019. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Miért is nem vagy már réges-régen pszichiáternél vagy pszichológusnál?


Nekem nincs semmiféle önbecsülésed, és azért nincs, mert a szüleid nem becsültek semmire. A többi csak idővel alakul ki, de mindnennek a gyökere a szülői házban keresendő. Ahelyett, hogy itt brühühühüzöl, és sajnáltatod magad, már régen kereshettél volna egy jó szakit.


Könnyebb a Sorsot vagy Istent vagy a Kormányt vagy akárkit szidni, ugye, mint dolgozni magadon?

2019. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Hmm, hát ha a negatívumokat emelném ki, akkor ezt akár én is írhattam volna ezt. Sőt, tegyük hozzá, hogy még az egyetemmel is mellélőttem.


Ellenben új embereket ismertem meg, a sikertelen kapcsolatomban is van jó dolog, az illető teljesen új utakat ismertetett meg velem, és ez az érdeklődés tart jelenleg is (pontosabban megvolt már korábban, de biztossá vált). Sikeres vagyok a munkahelyemen is, ott vagyok a néhány ember között, akit kiemelt a vezetőség (pedig nem dolgozom ott régóta, és nem, nem is hízelegtem), új nyelvet kezdtem el tanulni, és jól megy, elkezdtem egy okj-t is, ahol szintén nagyszerű emberekkel találkoztam (akik szintén hozzáadtak valamit a világnézetemhez - teljesen megváltoztatta pl egy korombeli lány a hívőkről alkotott képemet), az is érdekel, amit tanulok. Ha minden jól megy, hamarosan olyan munkát kaphatok, ami nagyon érdekel.


Szóval miért keseregjek? Igen, az osztálytársaim orvosira, mérnökire, jogra meg gazdaságira mentek, én nem. Én is mindig gyűlöltem a tesit, soha sehol nem kaptam annyi megalázást, mint ott. Igen, kétszer is kihasználtak, majd otthagytak egy éven belül. Igen, a régi “barátaimnak” se híre, se hamva érettségi óta, hiába a nagy fogadalmak párás szemekkel. Igen, a családi kapcsolataim is bajosak, sok a vita.

De ez miben akadályozza azt, hogy a rossz mellett is észrevegyem a jót, és ne féljek változtatni?

2019. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem érsz semmit mások szemében mert te magad is elhiszed ezt magadról.
2019. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pacsi. Tanácsot nem tudok adni, de én is így érzek...
2019. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak soha nem fog senki semmibe sem nézni! Nem tudsz megfelelő lenni. Az egyiknek túl laza vagy a másiknak kövér... A saját boldogságodért te vagy a felelős!
2019. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Halgass BTS-t és nézd meg mit üzen neked is!😉
2019. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!