Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mély depresszió vagy bipoláris...

Mély depresszió vagy bipoláris zavar?

Figyelt kérdés

Egy laikus ember a bipoláris zavart hogyan tudná magán felismerni ?

Esetleg tapasztalatot tudna valaki mondani?



2019. dec. 21. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A kettő között az a különbség,hogy a depressziós ember mindig magába fordul, folyamatosan kerüli a társaságot, rossz kedvű, életunt. A bipoláris emberek pedig két véglet között csaponganak. Hol depressziósak, hol indokolatlanul, túlzottan jó kedvűek,azaz hangulatváltozások jellemzik.
2019. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vannak olyan perceid, óráid, napjaid, amikor jókedvű, felhangolt vagy, akkor bipoláris. Ha csak rossz kedv, levertség, akkor depi.
2019. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bipoláris embereknél a mániákus (felhangoltság) szakasz és a depresszív szakasz, nem percekig,órákig tarthat,hanem akár hetekig,sőt hónapokig is. És gyakran vannak kevert szakaszok,amikor egyidejűleg, pillanatonként változva van jelen a kettő.

Ha sokszor tapasztalod magadon,hogy indokolatlanul rossz kedvű vagy, vagy éppen indokolatlanul fel vagy dobódva, nyugtalan vagy, majd erőtlennek,kedvtelennek érzed magad, alvászavaraid vannak, foglalkoztat az öngyilkossá,akkor és ezek váltakoznak, tehát a két véglet,akkor bipoláris zavarod van.

2019. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Unipolárius depresszióban is vannak hangulat ingadozások.

Szerintem emiatt is elég knnyű félrediagnosztizálni. A nagy különbség, hogy a bipoláris a jobb pediódusokban meglehetősen "eufórikus" tud lenni.

2019. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Orvosoknak se mindig könnyű ezt megállapítani. Engem évekig félrekezeltek, mert mikor először mentem pszichiáterhez, akkor épp depressziós fázisban voltam, aztán az antidepresszáns elnyomta a tüneteim egy részét (a túlzott lentet).

Ha gondolod írj, szívesen mesélek priviben, hogy milyen is ez az egész. :)

2019. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!