Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar fiatal korban?

Bipoláris zavar fiatal korban?

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok, nagyon régóta depressziósnak ítélt,túlestem többször is önbántalmazáson, psichológuson, tömérdek pánikrohamon és halál utáni vágyakozáson. Kezd elegem lenni, hogy tönkreteszem a saját életem és nem tudok semmit tenni ellene, amire csak annyit mondanak hogy "Ez a tinédzser korral jár,majd kinövöd". Csak hogy ezt tíz éves korom óta hajtogatják folyamatosan. Ha rossz kedvem van meg én vagyok a hibás vagy nem normális. Nem szeretek hinni az internetnek de ezesetben utána kutattam (már sokadjára) annak, hogy mi a problémám és meglepődtem mikor nagyjából ötven tünetből mind igaz lett rám. Persze ez nem jelenti azt, hogy hiszek is neki csak fenn áll a lehetősége és ez cseppet megrémiszt. Valaki aki került már olyan helyzetbe, hogy ő vagy esetleg egy ismerőse bipoláris depresszióban szenved vagy esetleg orvosilag ismeri a helyzetet szépen kérem segítsen, hogy mit tudok tenni ezügyben. Eddig tagadtam, hogy depressziós vagyok mert naponta változott a hangulatom egészségtelen mértékben. Egyszer a világ legboldogabb embere meggondolatlanul örülök minennnek, másszor ha valaki más hangsúllyal ejt egy betűt vagy csak mosolyog rám, de valamiért megüt egy tévképzet, hogy biztos utál még akkor is, ha semmi okot nem adott rá, dühös leszek és szomorú és ellököm magamtól a személyt aki nem tett semmit. Hogy tudom meg, hogy biztos ebben szenvedek avagy pont, hogy nem? Hogy tudnám ezt kezelni vagy felvezetni a szüleimnek?

A segítőkész válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm,és elnézést kérek, hogy hosszúra sikeredett.



2019. dec. 13. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes utánaolvasni, az öndiagnózis nem megy pszichiátriai kórképekben. Sok leírt tüntetnek nem a megléte a döntő, hanem a foka - mert bizonyos szinten az lehet egy egészséges személyiség része is.

Egyébként a bipoláris zavar elmebetegség, a mániás szakaszban hallucinációk is lehetnek, nem egy egyszerű "boldogság-érzés".

2019. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem te inkább szorongsz, amiatt hullámozhat így a hangulatod, de ezt csak ez alapján a pár sor alapján mondom. Beszélj erről a pszichológussal/pszichiáterrel, nyugodtan mond el neki, hogy felvetődött ez a bipolaritás.
2019. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én borderline személyiségzavarra gyanakodnék inkább a leírtak alapján.
2019. dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

14-es és a többi válasz segíthet ebben:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2019. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam nem tudják eldönteni, hogy borderline vagyok vagy bipoláris. Tinédzser koromban kezdődtek a tünetek, de a szüleim hülyének néztek a "sápítozásom" miatt, így csak felnőttként kerültem be a pszichiátria "körébe". Sok jót viszont nem tudok mondani az egészről: a szakképzett terápeuták csillagászati árakon szolgáltatnak, a gyógyszerek pedig önmagukban nem segítenek annyit, hogy jól legyen az ember, csak éppen hogy ne nyírd ki magad. Ha nincs pénzed, elvesztél... Ha van, akkor is szerencse kell hozzá, hogy jó pszichólugust találj. Egyébként nem a diagnózis a lényeg. Hogy bipoláris vagy, vagy valami más. Már csak azért sem, mert teljesen szubjektív, egyik doki szerint lehet, hogy bipoláris vagy, másik szerint szorongás, harmadik szerint személyiségzavar...
2019. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Detto. 16/L
2019. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is pont ugyanígy vagyok mint te, nagyon jó lenne ha véget tudnék már vetni neki :(( 16/f
2019. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!