Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől jön elő a deperszonalizá...

Mitől jön elő a deperszonalizáció?

Figyelt kérdés
Az utobbi három napban ezzel küszködök. Még az első napokban volt pár 2 órás szünet amikor magamnál voltan de tegnap végig, és estére már olyannyira elfajult hogy az egész éjszakát végig sírtam. Mitől jöhetett ez elő? Semmi se történt ami kiválthatta volna hiszen szünet, karácsony van. Eleve nem vagyok egy stresszelős ember. Valakinek már volt hasonló?

2019. dec. 26. 11:59
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%

Nekem például ha leesik a vércukorszintem, akkor derealizálok. Csak akkor múlik el, ha alszom egyet.

Ha nagy a stressz, akkor is előfordul, olyan is van, hogy huzamosabb ideig. Csak én már megszoktam, mert gyerekkorom óta előfordul, akkoriban meg azt hittem, hogy ilyesmit mindenki átél. Nem veszélyes, csak fura.

Amúgy végig magadnál vagy, szóval nem vagy eszméletlen, felfogsz mindent magad körül, csak "fura".

Mondjuk, bizonyos mértékben most is derealizálok.

2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

-alkohol

-drogok

-füves cigi

-sima cigi is, ha amúgy nem dohányzol

-gyógyszerek mellékhatása, elvonása

-kialvatlanság

-szorongás tudatosan, vagy tudat alatt

-emlékek

-aggódás

-depresszió

-kezdődő elmebaj (nyugi, ez a legritkább ok)

2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TR75 ***** válasza:
Eh, talán érthető a hibák ellenére is :/
2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok, és igen, amit az 1. írt. Ha leesik a cukor, és/vagy vérnyomás. Pláne ha az ember meg is ijed ilyenkor.
2019. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát bevallom került már a kezembe füves cigi sajnos. Akkor még nem gondoltam bele a következményekbe. Szerintetek emiatt lehet?
2019. dec. 26. 13:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Eleve vérszegény is vagyok, nem tudom hogy ennek lehet-e ahhoz valami köze, meg az elmúlt 2-3 hónapban a hétvégéken kívül nem nagyon sikerült kialudni magamat. Lehet hogy ezek miatt van ez? Szerintetek érdemes orvoshoz fordulni?
2019. dec. 26. 13:17
 7/9 TR75 ***** válasza:

Vérszegénység (szerintem), ha logikusan nézzük, okozhatja, főleg, ha esetleg fáradékony is vagy. És hát igen, a kialvatlanság és a fáradtság is okozhatja.

Azért szerintem a "került már a kezembe füves cigi"-től ilyesmi nem nagyon alakulhat ki (hacsak ez nem azt jelenti, hogy épp most is a hatása alatt vagy, vagy csak rövid idő telt el azóta).

Dokihoz elmehetsz, ha nagyon nyugtalanít.

2019. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A deperszonalizáció a disszociatív személyiségzavar egyik tünete lehet. Nekem sokszor van. Olyan mintha álomvilágban lennék. Durva.
2019. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem csak egyszer fordult elő a vérnyomásom leesésekor, úgy hogy előtte éjszaka nem aludtam semmit. Ahogy előttem is írták, olyan volt mintha álmodnék mindent, és nem nagyon lennék jelen fizikailag. Szerencsére másnapra teljesen elmúlt, nekem nem volt kellemes érzés, de végülis örülök, hogy ezt is megtapasztaltam milyen.
2020. ápr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!