Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lássam el az apukámat?

Hogyan lássam el az apukámat?

Figyelt kérdés

Apukám még "csak" 65 éves, tehát nem nyolcvan, egy ideje egyedül él. Egy betegség miatt nehezebben mozog. IGyekszem sokat látogatni, de az utóbbi időben teljesen elhanyagolta magát.


A személyi higiénia nulla, a konyhát nem tartja rendben, nem szokott takarítani, selejtezni, alig mossa a ruháját.


Most ott tartunk, hogy a házba etrém takarítókat kell hívnom, mert már tarthatatlanok az állapotok.


Korábban sokat takarítottam nála, de a munka és a saát háztartásom mellett nem tudok mégegy plusz kertes házat bevállani. Eladni a házat nem opció.


Apu el tudná látni magát, egyszerűen lusta. Az a baj, hogy minél több dolgot oldok meg helyette, annál jobban elhagyja magát. Próbálok neki segíteni, de minél többet teszek, annál jobban elhagyja magát.


Elvárná tőlem a lelkesedést, a beszélgetést, de bűzben, vállalhatatlan koszban egyszerűen nincs erőm ahhoz, hogy vidám és optimista legyek.


Szerintetek hol kaphatnék segítséget? Ápolónőt fogadni nem tudok, nem magatehetetlen. Ha rendszeresen takartót hívok, csak még jobban széthagy mindent, a házvezető nő nem fog rászólni, hogy mosson fogat.


Szerintetek milyen szakembert hívhatnék? Ki az, aki bevállalja, hogy egy kicsit kezébe veszi a dolgokat?


Én is szívesen segítenék, de nem akarok vele veszekedni, megalázó folyton azt mondogatni, hogy mosson fogat, fürödjön meg, mossa meg a kezét, stb....


Van, aki ilyesmire szakosodik, vagy ilyesmi?


2019. dec. 27. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Társkereső ;)
2019. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó, én adnám... De nem tudom, ki bírná apukámat :D
2019. dec. 27. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az àpoló nem csak magatehetetlen emberrel foglalkozik, szerintem azt fogadj, meg hívj apàdra egy pszichológust.

Ha pedig nem oldja meg a dolgot egyik sem, akkor mondd meg apukádnak, hogyha folytatja a lustàlkodást akkor te szèpen lemondod a szolgàltatàsokat amit hívtàl rà, haza mész, és nem látogatod meg többet mert fàj látni a lustasàgàt, és ha őt nem érdekli a környezete akkor tèged sem.

2019. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül lustaság; része lehet benne a férfi énjének, de akár depresszió is lehet.

Tudatosítsd benne, hogy nem így kellene lennie, és biztasd, hogy változtasson! Elfoglaltság, hobbi, párkapcsolat is kizökkentheti.

2019. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!