Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejlesszem a mentális...

Hogyan fejlesszem a mentális egészségem a merevedési "zavarok" ellen?

Figyelt kérdés

Most vagyok 25 (F). 7 éve van barátnőm, mindketten a saját szüleiknél lakunk - az egyetem befejezése után voltak olyan tervek, hogy összeköltöznénk -, így jobbára hétvégente van tali. Már egy ideje csak vagyunk, sőt már témaként előjött, hogy szép volt, jó volt, de ne erőltessük tovább... Ennek ellenére, ha vele bújok össze akkor semmi probléma nincs, kellően stabilan állnak a dolgok. Ezzel párhuzamosan megismerkedtem munkahelyemen egy másik nővel. Bő másfél évig elvoltunk, mint barátok, de az idei karácsonyi bulin kiderült, hogy van itt azért több is. Azóta eléggé felgyorsultak az események, már többször taliztunk és legutóbb eljutottam odáig, ameddig csak el lehet, de nem volt merevedésem. Megakartam tenni, ott volt a lehetőség is, és semmi. :/ Egészen biztos vagyok benne, hogy nem fizikai probléma, barátnőm előtti időkben nem volt ilyen gondom, vele most sincs, valamint ha filmet nézek akkor se. Csak ott és akkor. Nem izgultam, nem volt bűntudatom. Valószínűleg pszichés okai lehetnek, mivel egyrészről különválhatunk azzal a személlyel akivel az elmúlt 7 évet töltöttem, másrészről az új illető kb. 15 évvel idősebb nálam, van egy fia és ha úgy döntünk, hogy megpróbáljuk együtt, akkor hirtelen nagyot fordulna az életem, ami azért picit nyomaszt. Viszont ettől függetlenül el tudom képzelni vele az életem, csak nyomaszt fejest ugrani az ismeretlenbe.

Visszatérve a problémára, utánaolvastam, hogy a rendszeres testmozgás és a reggeli kávé segít, így elkezdtem komolyabban ismerkedni mindkettővel, viszont abban szeretnék segítséget kérni, hogy fejben hogyan "állítsam át" magam?



2019. dec. 28. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
2019. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem -akár tudat alatt is- zavar a 15 év korkülömbség. (Tapasztalatból mondom, voltam hasonló esetben.)

Az évezredek során kialakult, hogy a férfi az idősebb, fordított esetben ez ritkán jön be.

2020. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!