Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elbuktam minden pénzem, és...

Elbuktam minden pénzem, és képtelen vagyok a fontos dolgokra koncentrálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régóta szerencsejátékozok, 4 éve kb, de max 20 ezer ft-okkal, kölcsönből sosem, mindig saját megtakarításból.


Azonban történt nemrég egy fordulat, akármit játszottam, nyertem. Összeszedtem 2 hét alatt kb 1,3 millió ft-ot.


Diák vagyok, nagyon nagyon jó egyetemre járok, elismert szakmám lenne és nagyon jó fizetéssel, viszont még 4 hét a vizsga időszak, és képtelen vagyok tanulni.


Eddig azért nem ment, mert egyre többet és többet akartam nyerni, és reggelig játszottam online, össze vissza alszok, alig eszek, izgulok, stb.


Viszont az utóbbi 10 napban kb mindenem elbuktam, az utolsó ft-ig. Képtelen voltam leállni, és nost semmi pénzem.


Szerencsére a lakbér ki van fizetve jan. Végéig és enni maradt azért pár 10 ezer, de a számlámon lévő 1,3 millió helyett 1.000ft van a számlámon.


Tudom az én hibám, nem is várok sajnáltató üzeneteket, és a leoltás sem hiányzik, épp elég bajom van így is, iszonyat ideges vagyok, már reggel 8 óra, de egy percet nem aludtam még, úgy érzem összedől minden.



Ha a vizsgám nem sikerül, kirúgnak, mivel másodjára vagyok elsős, nagyon jó eszem van, tudom, hogx menne, de képtelen vagyok koncentrálni.



Tudom, hogy függő vagyok, de pszichiáterre nincs már pénzem és nem is lesz.


Dolgozni suli mellett nem tudok, az egyik legnehezebb szakra járok, már nost is azt érzem, hogy veszett az egész, de nincs több esélyem. Vagy most vagy soha.



Mit tegyek, hogy végre beálljon a bioritmusom és tudjak koncentrálni is?


2019. dec. 30. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

"Dolgozni suli mellett nem tudok, az egyik legnehezebb szakra járok"

Hát persze! De a szerencsejátékra persze volt időd! Kamukirály! Most azt az űrt betöltöd munkával.

2019. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Döntsd el, mit akarsz. Hagyd abba a játékot most és kezdj el gőzerővel tanulni, mellette rendesen enni és aludni (mert ez is kell, hogy tudj koncentrálni és megmaradjon a fejedben, amit megtanultál). Vagy - ha megbuksz a vizsgákon - hagyd a fenébe ezt a sulit, kezdj el dolgozni, mellette levelezőn is szerezhetsz valamilyen diplomát. Vagy folytasd a szerencsejátékozást (bár ennek szerintem semmi értelme, a jelek szerint, mert amit nyersz, azt úgyis el fogod veszíteni, még adósságokba is verheted magad).
2019. dec. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van pszichiáter TB alapon is. Iratkozz fel a várólistára.
2019. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégsincs olyan jó eszed, mint ahogy állitod. Idő kell, h a bioritmus, nyugalom visszaálljon, szóval légy türelmes. Kórházban kikezelnek a függőségből, pszichológus is van, nem kell külön fizetni. Magánnak meg mondd, h ha majd legközelebb nyersz, akkor abból kifizeted.:)Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.
2019. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Történjék bármi is, nem hibáztál. Az életed végén úgyis csak az számít, hogy mit tapasztalt a lelked és mit tanult.


Egy tanács! Kicsit le kéne csitítani az elmédet.

Lépésről lépésre haladj a vizsgákkal is.

Csak a tanulásra figyelj és az egészségedre. Az hogy mi lesz, hogy lesz, ne érdekeljen.

Ha esetleg kirúgnak, még akkor sem dől össze a világ. Viszont, tanulás közben csak jó gondolatok járjanak a fejedben.

Koncentrálj! Legyél magadhoz rendes. Szeresd magad, attól még hogy ilyet csinàltàl, nem vagy rossz ember.

Azt az 1,3 millió forint nyereményt, pedig az élet azért tette eléd, hogy elbukd és észhez térj. Hogy jó lett volna az a pénz? Hát persze, de értékesebb lesz az a dolog, amit az élet "megtaníttat" veled kőkeményen.


Tudom én, hogy ez egy anyagias világ, kell a pénz, de jelen pillanatban az a fontos, hogy a saját tempódban haladj az utadon.


Idővel halványulni fog a fájdalmad.

2019. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!