Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs kedvem semmihez?

Seshoumaru kérdése:

Miért nincs kedvem semmihez?

Figyelt kérdés

Pár éve kezelnek depresszióra,de eddig meg mindig találtam valami olyan dolgot, amibe bele tudtam kapaszkodni,hogy ne legyen ez a teljes letargia.4 éve házas vagyok,és félek hogy a házasságom is tönkre mehet.Eddig mindig érdekeltek a videó játékok,most már az sem köt le,szerettem filmeket nézni ,most már az sem igazán villanyoz fel,ha el kell hagyni a házat,akkor rosszul érzem magam,szórakozni idejét sem tudom mikor voltunk.

Ha orvosnál elmondom ezeket csak kiló számra írná a gyógyszereket.

Tapasztalt már más is ilyet,és volt megoldás?



2020. jan. 1. 12:00
 1/5 xyasdd válasza:
85%
én azt szoktam csinálni hogy felülök egy járműre, elmegyek kirándulni egy olyan helyre ahol még véletlenül sincs sok ember és gondolkozom közben a multon fölleg meg a jelenről.Még olyan helyekre szoktam menni a ami a multhoz köthető mint pl itt volt az első nagy kalandunk az első komoly párommal, vagy itt lakik vagy lakott egy régi osztálytársam, és akkor már nem szabályosan jövök haza hanem sétálok erre mert erre van kedvem majd még ezt is lesétálom utánna meg eljutok egy olyan helyre amit azthittem eddig gyalog elérhetetlen lenne mert olyan messze van attol a helytöl ahol meg akartam várni miatta a buszt. Tehát röviden: Kirándulás nyugis helyen elmélkedés multn multbéli helyeken ja és nem 1 óra alatt hanem rászánmsz 3-5 órát.Most elgondolva lehet aztmondod nemsegit. Hidd el mire hazaérsz jókedvvel érsz haza.
2020. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind klasszikus depressziós tünet. Nem fognak elmúlni maguktól. Van megoldás, igen. Nem kiló számra kell szedni a gyógyszereket, hanem csak egyet, de az jó legyen. Ettől sem lesz kirobbanó jó kedved, de jobban leszel. Annyira, hogy lesz kedved kicsit sétálni, játszani, és a többi. Majd a sétától még jobb kedved lesz, stb, stb, és végül teljesen rendbe jösz. Ekkor le is kell tenni a gyógyszert.

Lehet választani, hogy gyógyszerrel gyógyulás 3-6-12 hónap alatt, vagy depresszió évekig, évtizedekig.

2020. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és s válaszokat
2020. jan. 1. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Figyu! Nekem sokat segítettek Szabó Péter motivációs videoi a youtube-on. Tényleg felráznak. Nagyon hasznosak. Keress új célokat az életedben, de tényleg. Figyelj oda arra, hogy mindig a jelen pillanatnak élj és menni fog a hangulat változás meglátod! Új éV van! Új célok és nem kell nagy dolgokra gondolni. Vezess naplót és minden nap tűzz ki apró, elérhető célokat és jutalmazd és dícsérd magad. Működik.
2020. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Szerintem te sosem voltál depressziós.
2020. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!