Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól mikor lesz...

Antidepresszánstól mikor lesz teljesen jól az ember?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy a teljes stabilitás 3 hónap legalább?

De akor mért 4-6 hét van feltüntetve mindegyiken?


2020. jan. 1. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én már az első fél szemtől jobban éreztem magam, de gondolom egyénenként és gyógyszerenként változó. (Velaxin) Nem is értem miért emelték fel napi 4 db-ra az adagot. Amúgy ne a gyógyszertől várd a gyógyulást, mert akkor soha nem fogsz jobban lenni.
2020. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Soha.

Csak még jobban tönkre teszi

2020. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
4-6 hét, mire érzel vmit, 2 hónap mulva jobban. De ne a gyógyszertől várj kirobbanó jókedvet. Az arra van, h elmenj sétálni, koncertre, barátokhoz, stb, és ezektől legyél jól. Úgy tekintsd a gyógyszert, mint a mankót a törött lábú ember. Segit az elindulásban, de helyetted nem fog menni, megerősödni.
2020. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Persze, teljesen jó, hogy nem attól várom a gyógyulást, de hogy kezdj bele bármibe ha kb zéró a koncentrációd és önértékelésed is minuszban?
2020. jan. 1. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Én azt javaslom, hogy nézz youtube videokat, amik pozitív megerősítéseket tartalmaznak. Nekem sokat segített. Olvastam önsegítő önismereti könyveket, illetve elmentem kineziológushoz, hogy segítsen oldani a sok tíz éve cipelt tudat alatti blokkokat.
2020. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...do volt olyan is, hogy bizony a gyógyszer kellett, hogy a sok félelemtől képes legyek egyáltalán alapszinten létezni. Az antidepresszánsok hatása 2 hét után érezhető. Eleinte nagyon felerősítik a tüneketek.
2020. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jdfGabrella ***** válasza:
Szerintem soha.
2020. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

10 mg Eszcitalopram-ot szedtem kb. 7 hónapig napi 1 szemet. Nekem bevállt teljesen "normális" emberként tudtam viselkedni már az első hetekben ahhoz képest, hogy a kisboltba nem mertem elmenni nem, hogy mást csináljak. Azóta dologozom és élem az életet rendesen viszont vigyázz vele, nem tudom mit és milyen mennyiségben szedsz, de akár 2 nap kihagyás után durva elvonási tüneteid lehetnek. Dec. 25.én vettem be az utolsót azóta is szenvedek olyanoktól, hogy fejfájás, másnaposság érzet, az az érzés mintha nem te lennél (biztos tudod mire gondolok), végtagoknál zsibbadás vagy teljesen az az érzet mintha egy másik ember testrészét fognám, rendszertelen hullámvasútszerű étvágy, van hogy napokig semmi kaja, utána egy óra alatt egy családnyit megeszek, kimerültség/hiperaktivitás ugyan úgy mint étvágynál. A legrosszabb viszont amire magyar megfelelőt nem találtam sehol a "brain zaps" nevű dolog amit leginkább ahhoz hasonlítanék, mint amikor hirtelen állsz fel és lüktet,bizsereg az agyad, ez az érzés a nap 24 órájában. Ha biztos vagy benne, hogy szükséged van rá és tudod, hogy nem fogsz kihagyni egy napot sem belőle akkor rövidtávra ajámlom. Viszont kisebb segítségnek jó, de gondolom te is tudod, hogy nem ez a teljes megoldás a betegségedre. Remélem segít ez a válasz eldönteni, hogy biztos akarod-e :)

20F

2020. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem bántad meg, hogy letetted? Vissza jöhetnek az alap tüneteid.
2020. jan. 6. 16:20
 10/10 anonim válasza:
Hát nem igazán azért tettem le mert akartam. Sajnos volt munkahelyem bekavart a TB-be. Mivel a kedves főnököm halogatta a szerződést és nem jelentett be, lejárt az az időm amit álláskeresőként kaptam és nem tudom feliratni. Úgy látszik 8 nap maximum és újra feltudom iratni viszont azon agyalok, hogy lehet nem kéne. Egyébként érzem, hogy szép lassan kezd visszatérni minden ami azelőtt volt, hogy szedtem.
2020. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!