Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl apró dolgoko...

Hogyan lépjek túl apró dolgokon? És mit tegyek, hogy a múlt miatt ne szomorkodjak?

Figyelt kérdés

Például amikor történik velem valami jó dolog az életben akkor abban a percben nagyon jó, és boldog vagyok meg minden, de amiután véget ér az a dolog, akkor én utána már nem vagyok boldog, hogy jajj de jó volt, hogy ez történt meg ilyenek, hanem utána mindig szomorú vagyok, hogy véget ért az a pillanat. És most főleg az apró dolgokról beszélek. Pl. van valami vicces dolog, amin nevetek, mondjuk baráti társaságban viccelődünk vagy a tv-ben megy valami amin nevetek és ami után véget érnek ezek a pillanatok, utána mindig szomorú vagyok és szorongok, hogy véget ért az öröm amit abban a pillanatban éreztem, meg, hogy már nem élem át őket újra. Persze megtörténhetnek újra, de az már nem lesz ugyanolyan mint akkor és ez engem kikészít. És ezeken a dolgokon nem tudok túllépni sem. Folyton eszembe jutnak ilyen dolgok, hogy jajj, de jó volt akkor, meg milyen viccces helyzet volt az, és mindig szomorkodok, hogy már vége. És képtelen vagyok lezárni ezeket magamban, de így meg kikészülök.


Kérlek adjatok tanácsot. Mit tehetnék, hogy tovább tudjak lépni az ilyen apró, jelentéktelen dolgokon? Ti hogy csináljátok? Úgy értem ti hogy nem vagytok szomorúak ilyen vidám dolgok után amikor vége? Pl. amikor nevettek valami viccesen és annak vége lesz, vagy kirándulni mentek és annak vége.



2020. jan. 1. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített Dr.David R. Hawkins: Elengedés c. zseniális könyve.
2020. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lásd a jutubon a szorongásoldás cimet.
2020. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ezt már nem bírom tovább. Kezdek idegileg tönkremenni.
2020. jan. 1. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy depressziós vagy? Nekem ez nem úgy hangzik, hogy nem tudsz túllépni dolgokon, hanem inkább úgy, hogy a pillanatnyi jókedv után visszacsúszol a depressziós alapállapotba. Egy pszichológus-látogatást megérne, hogy kiderüljön sztem.
2020. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen depressziós is vagyok. De pedig az is igaz, hogy tényleg nem tudok továbblépni. A jó pillanatok után nem egyből lesz rossz kedvem, hanem miután abból a közösségből akikkel átéltem az adott dolgot kikerülök, akkor lesz rossz kedvem.
2020. jan. 1. 22:27
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy ebben közre játszik az is, hogy azok a pillanatok elmúltak, és én utálom, hogy múlik az idő és nem tudok vissza menni a szép pillanatokhoz. Szóval emiatt is sokat szorongok, hogy nem akarom, hogy elmúljanak a jó dolgot és idegesít, hogy olyan gyorsan tellik az idő, mert nem akarom!!
2020. jan. 1. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaznak igaz, de akkor valszeg a depresszió okozza, nem önálló probléma. Ha azt sikerülne kezelni, lehet, hogy ez is megszűnne. Addig meg, próbálj a jövőre koncentrálni olyankor. Lesznek még jó pillanataid, tervezd el őket. Jobb a jövőt várni, mint a múltat siratni.
2020. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Megpróbálom megfogadni a tanácsodat. :)
2020. jan. 2. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!