Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit csinálnátok ha rájönnét...

Ti mit csinálnátok ha rájönnétek hogy 20 évig tévedésben éltetetek?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta komplexusaim, rossz világképem, téves gondolkodásom van. Mindig úgy éreztem hogy semmi értelme küzdeni bár miért is? Iskola, kapcsolat , pénz , egészség stb egyszóval semmiért. Mostanra ennek az lett az eredménye hogy egy roncs vagy. Fizikai lelki szellemi. Viszont át gondolva a dolgokat lehet hogy elérhettem volna dolgokat, lehetett volna barátnőm , szakmám talán meg családom is. Ehelyett szó szerint semmim nincs. Hogy lehet ez feldolgozni hogy a saját tevkepzeteim tettek tönkre az életemet és azért kerültem ebbe a helyzetbe mert ezt képzeltem?

Vagy ez is csak képzelgés és valóban én vagyok a világ legszxrabb embere? Mihez kezdjek 36 évesen? Bele fogok örülni teljesen hogy vége az életemnek és meg 30 év szenvedés vár rám .



2019. jún. 23. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ember no stresz, 36 évesen bőven elötted az élet. Mozdulj ki, motiváld magad ismerkedj.

Döntsd el hogy változtatni akarsz!

Én is épp ezen vagyok, igaz én fiatalabb voltam , de az elmúlt 4 évem mehetett volna jobban is.

2019. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 köszi de nem hiszem hogy pontosan megértettem amit írtam . A nincs semmim az azt jelenti hogy nincs semmim. Se iskolam (8 általános) se szakmám se pénzem se munkám se barátaim se kapcsolatom (szűz vagyok).

A roncs vagyok pedig hogy roncs vagyok. Depressziós , ideg gyenge volt drogos , alkoholista, dohányos. Tönkre ment az idegrendszerem a tüdőm . Dagadt vagyok , kopasz , rossz a szemem, és a maradék fogam. Szellemileg leépült , szociálisan fejletlen . Csak így hirtelen ennyi. Ezt te hogy hozzad helyre és milyen élet áll előttem? 36 éves 20 év hátrányba kb egy 14-16 éves szellemi és szociális szintjén és élet tapasztalatával ....

2019. jún. 24. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sokan küzdenek hasonló problémákkal, hogy tönkre ment az életük. És sokan vannak olyanok is, akik még nálad is sokkal jobban szenvednek, és örömmel elcserélnék az életüket a tiéddel.



Néhány idézet egy könyvből, Jézus vigasztaló szavai:



"Kedves Barátom!


Neked a legfőbb bajod az, hogy nem azzal foglalkozol, amit tenned kellene, hanem azzal, hogy te milyen vagy.


Ha arra teszed a hangsúlyt, hogy te az Enyém, Jézusé vagy, és gyakrabban adsz hálát mindazért, ami eddig veled történt és ezután történni fog, akkor meg fogod találni lelked nyugalmát.



Rettenetesen bemerevültél egy olyan vonalban, amely nagyon megnehezíti pozitív látásodat. Pár hónappal ezelőtt láthattatok a tévében egy olyan adást, amelyben egy pap számolt be életének azokról az éveiről, amelyet kegyetlen keleti fogságban töltött el. Ebben elmondta, hogy azon versenyeztek egymással, ki tud több olyan eseményt mondani az elmúlt napjáról, amelynek örülni tudott. Volt olyan, aki annak tudott örülni, hogy a fegyőr előtt nem kellett levetnie a sapkáját negyven fokos hidegben, mikor az őt megszólította. Lelkem tehát mindenkinek és minden körülményben sugall olyan gondolatokat, amelyek pozitív irányban mutatják a megoldást bármiféle szenvedés közepette.


Te nagyon megmerevültél azokban a kegyetlennek tűnő sorscsapásokban, amelyek kétségtelenül kegyetlennek tűnnek földi szemmel, s amelyekre nem könnyű rákérdezni ezzel: „mi ez az örökkévalósághoz képest?”


Karmikus sorsvonaladat azért választottad olyannak, amilyen, mert egyik előző életed annyira felelőtlen és felhőtlen bohémsággal telt el, hogy csak többszöri élet után merted vállalni a mostanit. Igen. Ebben a korban csillant fel előtted az, hogy olyan sorsot vállalj, amelyben képes leszel életáldozatoddal ráhangolódni arra a rezgésre, mely az örök harmóniának örök része lehet.


Benned óriási erők feszülnek! Messze átlagon felüli a teherbíró képességed. Sőt! Képes vagy annyira élővé tenni kapcsolatodat Velem, hogy pontosan nehézségeid következtében tudod mások lelkét Hozzám irányítani. Igen, mert aki a te sorsodhoz, hozzád méri életét, az kénytelen elszégyellni magát, látva, hogy ő sokkal jobb körülményekben sem képes fölébe kerülni nehézségeinek, mikor te képes vagy a szenvedés tengerében is Belém kapaszkodni.


Halott gyermeked éppen azért választott téged, mert neked volt arra szükséged, hogy ilyen megtapasztalásod legyen. A többi nehézség pedig mind-mind tükör, amely olyan önismeretre tud juttatni, mely nélkül Engem sem ismerhetnél meg Erőnek, Sziklának, s nem volna lehetőség számodra arra, hogy mélyüljön hited, tehát tisztuljon szívednek szeme. Ez pedig nélkülözhetetlenül fontos ahhoz, hogy a majdani színről színre látáskor ne kelljen többé elhagynod Engem.


Én neked nem tudok földi boldogságról, csak ÖRÖK boldogságról beszélni. Nem adhatok neked tüneti kezelést, csak gyökeres orvoslást! Ezért mondtam el azt, amit elmondtam. Irántad való mérhetetlen szeretetem megáld téged most a BIZALOM LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 1030

2019. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 ne haragudj de ezt a vallási témát nem igazán szimpatikus. A vallás menekülés a valóságtól...


Az biztos hogy van nálam nehezebb sors, de most önző módon a sajátommal szeretnék foglalkozni.

2019. jún. 24. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, de "megnyugtatlak", hogy sok dolog, ami hiányzik az életedből, nem feltétlenül tesz boldoggá. 2 diplomám van és egy jó munkahelyem, de hasonlóan boldogtalan vagyok.
2019. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elég nehéz, hogy így elvesztegetted az ifjúságodat, ami alatt nagyon sok mindent meg tudtál volna csinálni. Hidd el, ezek egy részét még pótolni tudod. Te férfi vagy, a családalapításból még nem csúsztál ki annyira, mint egy nő. Nem késő szakmát tanulni, igaz, az OKJ most már hosszabb, mint volt. Lehet szakmád, jól fizető állásod, lehetnek gyerekeid; agnosztikusként könnyebben találhatsz magadnak párt, mint egy hívő, ám csalódott keresztény.
2019. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 köszi ez egy pozitív válasz lett. De sajna 40 lennék mire kirándulók valamit és azt tudom mondani hogy dolgoztam a szakmámban . Okj-s jól fizető szakma sincs, de ami fontosabb egy 40-es pasitól minimum elvárás a pénz siker egzisztencia és főleg az érzelmi stabilitás határozottság és az szexuális kultúra . Na most ezek képtelenség megtanulni 4 év alatt mikor soknak 20-25 év is kevés rá. Ha megnyerném a lottot se tudnám be pótolni ezt, nemhogy családot alapítani . Max ribik ragadnának rám akkor is , normális nő soha. ( ami érthető hisz nem vagyok normális)
2019. jún. 24. 21:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egy fontos dolgot nem tanultál meg eddig, de az pótolható, ami egyszerűen annyi, hogyan építsd az életed.


Szerintem kezd azzal, hogy elfogadod, hogy hol vagy most. Nincs semmid. Oké. Ez van. Kesereghetsz ezen, de akkor sem lesz jelenleg ez másképp. És ez nem is segít az életed építésében.


Ha eddig eljutottál, akkor ne nagy dolgokra koncentrálj, mert egyszerre mindent nem lehet. Kezd kicsiben. Lépésről lépésre, ahogy kvázi az összes többi ember is építi az életét. Ha nincs végzettséged, tanulj. Ha lesz végzettséged, keress munkát. Kétlem, hogy szakmával ne lehetne jól keresni, én nemrég újítattam fel lakást, milliókban mérhető jelenleg Magyarországon a szakmunkások díja, mivel hiányszakma. Ezeket idővel te is mind tudni fogod, mert ha tanulsz és arra koncentrálsz, hogy haladj, akkor egy idő után a lehetőségeket fogod meglátni a zsákutca helyett.


Aki úgy tűnik, számodra, hogy sikeres, általában valamit jól csinál. Ezt a tényt is érdemes elfogadni, mert ha látod, hogy valaki máshogy csinál vmit, mint te, és eléri vele a célját, akkor idővel te is tudod majd mi a megoldás.


És ezt úgy írom, hogy egy zsákfaluban születtem és sokáig semmim se volt. Egyetlen dolgot döntöttem el, hogy én többre fogom vinni, mint a családom. Nekem is rettentő sok munkám volt benne, és nem lettem sem fényűzően gazdag, vagy ilyesmi, de kényelmes életem van és évről évre egyre könnyebb.


Ez a hozzáállás később igaz lesz mindenre. Tehát ha a testképeddel elégedetlen vagy, kis lépésekben kezdj el tenni érte.


Szerintem férfiként 45 éves korodig még bőven megválthatod a világot kvázi. Láttam már rá példát, hogy másztak ki 30as emberek a gödörből. Ha igazán akarod, te is képes vagy rá. Csak kezdj el "építeni".

2019. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 köszi ez is egy szép építő biztató válasz


“Ezeket idővel te is mind tudni fogod, mert ha tanulsz és arra koncentrálsz, hogy haladj, akkor egy idő után a lehetőségeket fogod meglátni a zsákutca helyett.”


Idővel idővel idővel ....36 éves milyen idővel ?

Mint írtam fizikailag is egy roncs vagyok de ha nem is lennék 40 évesen milyen világmegváltó fizikai munkát csináljak amitől 45 évesen megváltozik az életem? A másik ha 5-8 év alatt el lehetne éri bármit akkor nem dolgoznának az emberek 30-40 évet . Ha 45 után is lenne élet akkor nem lenne kapu zarasi pánik ! Mit csinálsz 45 után ? Várod a halált meg a nyugdíjat. Ez kb egy időpont Mekkora élet karrier es szerelem vár egy 45+ os kiégett lerobbant szakmájában alig jártas nincstelen csóró fizikai munkásra?

Na ne vicceljünk .... de való igaz hogy ha 10-15 évvel fiatalabb lennék ami ugye a konkrét életem akkor biztos hogy valami építőipari épületgépészeti szakmát tanulnék.

2019. jún. 25. 11:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazából a konkrét kérdés az lenne hogy jobb lenne öngyilkosnak lenni vagy várják ki türelemmel amíg 1-2 év alatt mentálisan teljesen összeomlok és akkor már úgyse fogom fel a külvilágot és akkor nem is fog annyira bántani ?
2019. jún. 25. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!