Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehet megszüntetni a...

Mivel lehet megszüntetni a bűntudatot?

Figyelt kérdés
Elkövettem valamit ami azóta is nyomaszt. Sima fenyegetés/zaklatás volt. Mondhatni szándékosan kiprovokálták belőlem és gyötör a bűntudat,meg hogy én rossz ember vagyok. Sokan ezt gondolják rólam. Az adott személytől már számtalanszor kértem bocsánatot,sőt talán lehet túl reagálom,de én nem tudok magamnak sehogy sem megbocsátani,és azt gondolom magamról hogy rossz ember vagyok. Tényleg az lennék?
2020. jan. 1. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el dr. David R.Hawkins ELENGEDÉS c.könyvét. Segíteni fog.
2020. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gublug ***** válasza:
A szivbol valo megbanassal, foleg ha imaba foglalod.
2020. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsofimágus ***** válasza:
100%
Ha már érzed, hogy rosszat tettél, akkor nem vagy rossz ember. A rossz emberek nem éreznek bűntudatot.
2020. jan. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Mindenkivel megesett már,hogy rossz dolgokaf tett,vagy olyanokat amiket nem kellett volna.Velem is volt már ilyen.Nem két nap volt mire túlléptem rajta,mert nehéz megbocsátani magunknak.Együtt kell élni vele,el kell fogadni.A múlt része.Nem leszel attól automatikusan rossz ember,hogy valami rosszat teszel.Magadnak is meg kell tanulni megbocsátani.Utána változol,változtatsz,tanulsz ezáltal.Én is voltam már olyan szituációban,hogy én voltam úgymond a “bűnös”,utána viszont én jöttem ki belőle lelkileg a legrosszabbul.Öngyilkos gondolafok,bűntudat évekig,gyűlölet magam iránt.El kell engedni.Idővel jobb lesz.Mind követünk el hibákat.Ha megváltozol,azt mások is látni fogják és visszanyerheted az irántad érzett bizalmukat.Remélem segítettem valamennyit!
2020. ápr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!