Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem tudom megszüntetni a...

Ha nem tudom megszüntetni a kiváltó okot, nincs esélyem a depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Már meggyógyultam volna. De így nincs esélyem. Még mindig anyámékkal élek. Sokszor elmentem a háztól, de valami miatt mindig vissza kellett jönnöm. Ez a végzetem, hogy öngyilkos legyek. Annyira elmérgeződött a lelkem, hogy nincs esélyem gyógyulásra. Amikor rosszat álmodok, akkor mindig kiderül hogy mennyire gyötrődik a lelkem. A tudatalatti, előhoz dolgokat ilyenkor. Például nemrég azt álmodtam hogy alig jött ki a hang a torkomon, pedig mondani akartam valamit. Aztán másik álmomban keservesen sírtam, mikor felébredtem könnyes volt a szemem. Tudom hogy rettenetesen szenved a lelkem, de nem tudom, hogy segíthetnék neki. Úgy gondolom, ennek már csak a halálom vetne véget. Sőt remélem, hogy azzal vége lesz ennek a pokolnak.

2018. nov. 12. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"azt álmodtam hogy alig jött ki a hang a torkomon, pedig mondani akartam valamit"

Nagyon segítő lenne számodra, ha valakivel meg tudnád beszélni a gondjaidat, lélekgyógyász, vagy jó barát... az álmod ezt üzeni.

2018. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "Sokszor elmentem a háztól, de valami miatt mindig vissza kellett jönnöm."


Visszajönni nem kell, ezt csak te teszed magaddal! Ha elmentél onnan, akkor véglegesen tedd és megoldódik a fö problémád.

Habár nekem az az érzésem, hogy ezt te direkt csinálod, egyszerüen nem is akarod, hogy kikeülr ebböl a körböl, mert így meg tudod magyarázni magadnak (is), hogy miért vagy ennyire önsasnálatba esett valaki.


HA tényleg akarsz változtatni, akkor elsö lépésben végleg elköltözöl, keresel egy jó pszichológust és felépítesz egy önálló életet a családod nélkül. Csak ehhez elöször komolyan akarni kell, másodszor meg lépni!

2018. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
A depresszió szigorúan véve nem egy „kiváltó ok” miatt áll fenn, hanem attól a beteg viszonyulástól, ahogyan Te azzal a kiváltó okkal kiegyeztél (ha nem is tudatosan). Ennek a része lesz az is, hogy valamiért mindig vissza kell menned. Ezt mindig meg lehet változtatni, csak az a kérdés, hogy milyen nehezen. Erre találták ki a pszichoterápiá(ka)t.
2018. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Összeköt velük a betegségem is, ami főleg miattuk alakult ki. A depresszió, de nem csak az! Annyira rossz a gerincem, hogy ha megterhelem akkor fáj, ég. Ez egy ilyen élet.., kevés vagyok hozzá, hogy jobbá tegyem. Egyszerűen nem bírok dolgozni már a gerincemre. Próbáltam, nem megy. És nekem senkim sincs az égvilágon, bármennyire is utálom őket, és mérhetetlenül utálom őket, de úgy tűnik ezért ragaszkodom ide, hozzájuk. Nincs kiút. Én már rájöttem, csak ha meghalok, akkor lesz vége. Mit tehetnék, emberi roncsként?
2018. nov. 18. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!