Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet szokni egyedül,...

Le lehet szokni egyedül, egyik percről a másikra?

Figyelt kérdés
Ismerősom alkoholista. Le akar szokni teljesen, tudtommal már pár napja tiszta (vagy hete), viszont orvosi segítséget nem szeretne. Én viszont féltem őt, olvastam a delirium tremens-ről. Nem lesz baja? Meg tudja csinálni egyedül? Tényleg csak akarat kérdése? Tapasztalatok?
2020. jan. 2. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősöd vagy hazudik, hogy pár hete tiszta, vagy már le is szokott. A delírium tremens az első napokban jelentkezik. Ha eddig nem jött elő, akkor most már nem is fog. Nincs is más dolga, mint hogy ne igyon. A többi meg csak rizsa.
2020. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Az alkohol az egyetlen amiről nem szabad hirtelen leszokni mert halálos lehet. Zacher mondta az egyik reggeli műsorban.

Jobb, ha kér segítséget

2020. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én is így szoktam le, kb 20 éve. Eljöttem nyugdíjba, és leraktam a cigit is, meg a piát is. Meg lehet csinálni. Semmilyen delírium nem volt.
2020. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az alkoholizmusnak is vannak fokozatai, nem tudni ő mennyire volt az. Sokan már aki napi 1-2 felest meg sört iszik azt is annak tartják. És igen, abba lehet hagyni egyik napról a másikra.
2020. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de most melyik az igaz? Valaki azt mondja csak orvossal, más meg azt, hogy lehet hirtelen is. De tényleg köszönöm kicsit megnyugodtam :)
2020. jan. 2. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom, ez függ az alkoholbeteg állapotától is. Ha már nincs mája, vagy már a térdéig ér, akkor reménytelen a dolog. Ha pár hétig elvan minden tünet nélkül, akkor túl van a nehezén.
2020. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Évekkel ezelőtt egy nekem ismerős hölgy szokott le az erős alkoholról egyik napról a másikra, melléktünetek nélkül.

Kb. 3 éve valóban nem iszik alkoholt.

2020. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

A delirium tremens az olyan alkoholistát fenyegeti, aki már folyamatosan (!) ittas, és ahhoz is 3-4 adag ital kell neki reggel, hogy „normális” legyen.

Egyébként gyanús, hogy még senkinek nem volt delirium tremense saját elhatározásból, mert akinél esélyes, az az első józan naptól kezdve durva fizikai tünetekben szenved, és ezt a pszichés függőség kényszerével kombinálva szinte lehetetlen megállni az ivást. Ha az „önszántából” azt jelenti, hogy bármikor le tudna menni a boltba venni pár üveg sört, akkor szvsz. nincs miért félteni. A delirium tremens egyébként általában a 3-10. józan nap között jelentkezik.

2020. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha az alkoholizmusának oka nem oldódik meg, akkor nem fogja tudni egyedül letenni a poharat. Nekem is van egy ismerősöm aki sajnos alkoholista. 3 hétig van, hogy nem iszik csak vizet, aztán utána bepótolja. Mindig ott van vele a trauma, a tragédia, az ok, ami kísérti, állandóan győzedelmeskedik felette.

Mindenképpen segítség kell. De ami a legfontosabb, hogy ő akarjon változtatni.

2020. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb dolog ha egy inni szerető ember felismeri és beismeri hogy baj van.

Ez már fél siker!!!

Amit te tehetsz, hogy emlékezteted a felismerésére.

Nem kell más, csak akarat.


A menete az, hogy nem iszik alkoholt... Es kész.

Idő kérdése a gyógyulás csak.


A delírium meg elborulas dolgok azok súlyosabb helyzetben élnek, amikor már külső befolyásolás miatt ébred ra a beteg a gondra.

Ha o ébredt rá, az még a jó helyzet. Támogatni kell.

Az alkeszeknek mindig kell segítség, egyéb más (számra szórakoztató) elfoglaltságot kell neki biztosítani!

Igazából egyedül sose megy :/

Kell a kontroll.

De nagyon jó higy saját maga ismerte fel!!!

2020. jan. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!