Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudhatnam meg hogy...

Hogyan tudhatnam meg hogy depresszios vagyok?

Figyelt kérdés
17eves vagyok,es neha azert eszre veszek tuneteket magamon,utana neztem neten,senkinek nem mondtam,mit lehet ellene tenni?
2020. jan. 5. 04:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Neten keress rá, ha a tünetek közül jó pár Nálad tartósan, gyakran fen áll akkor, valószínűleg kezdeti lehet.

Szüleiddel, ha nem tudsz beszélni, akkor idősebb rokon, de talán legjobb lenne háziorvos, iskolapszichológus.

A gyógyszerekkel óvatosan, még ha mondják is, sok tartalmas beszélgetés is segíthet már...

A dokiktól nyugi, orvosi titoktartás van, ha kifejezetten mondod is, hogy ne beszéljen róla másnak, tuti nem fog...

2020. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

örömtelenség érzése ("semminek sem tudok örülni, nincsenek érzelmeim")

döntésképtelenség, rágódás lényegtelen dolgokon

dekoncentráltság és figyelemzavarok

csökkent érdeklődés a világ dolgai iránt

gátoltság, nehézkesség, meglassultság, "lustaság"


Fáradtság/fáradékonyság, gyengeség. A depressziós betegek 80 százaléka panaszkodik fáradtságra

Alvászavarok

Szorongás. A depressziós betegek több mint 50 százaléka mutat súlyos szorongást

Krónikus fájdalom. A fájdalomküszöb csökkenése, túlérzékenység jellemző. A krónikus szervi eltérésekkel nem magyarázható fájdalmak 60 százaléka mögött depresszió húzódik meg, gyakori kísérője az étvágycsökkenés, a bizonytalan hasi fájdalmak



Ezek ugymond igazak ram

2020. jan. 5. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ameddig tinédzser vagy, elég gyakran csaphat be az elméd és a tested (hormonok :"D)


Bár az előttem lévő hozzászólásnak is lehet valóság alapja, a stresszt, a magányt és frusztrációt egy kiehyensúlyozott párkapcsolat könnyebben kezelheti.


Beszélgess valakivel arról, hogy mit érzel. Szerintem érdemes, hogy orvoshoz fordulj, mert ha mentálisan egészséges is vagy legalább tudod, hogy nincs baj. Ellenkező esetben, nem szégyen, ha az agyad kémiája nem stimmel. Ez olyan mint másnak a laktóz érzékenység.

2020. jan. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!