Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy pszichopata?...

Lehetséges, hogy pszichopata? Még kinőheti? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Nagyobbik lányom 14 éves. Nemcsak mostanában viselkedik furcsán, egészen kicsi kora óta "ilyen".

Bölcsödébe nem járt, óvodában talán emiatt nem volt sok barátja. Sokat olvastam neki, nagy volt a kepzelőereje és okos volt. Akkor viselkedett furcsán, ha az érzelmekről kellett beszélni. Nem értette, mindig megkérdezte miért kellene figyelembe vennie mások érzéseit. A szemei is nagyon furcsák, általában nem tükröződik bennük semmi érzelem. A kishúga szinte egy tökéletes gyerek, mindig is nagyon kiegyensúlyozott volt. Ennek ellenére mindig bántotta, rajta kísérletezett, ezt mondta. Mégis nagyon jóban vannak, mert a kicsi hajlandó azt csinálni amit ő mond. Ő nem tesz semmit ezért a kapcsolatért. Az iskolában soha nem volt baja a tanulással, kivételesen tehetséges volt, csak folyton azt mondja, unatkozik. A családi békét teljesen tönkre teszi. Nem képes kompromisszumokra és folyamatosan felingerel engem és az apját is. Az iskolában azt hiszik áldott jó lélek. Sokan kedvelik. Nagyon manipulatív, és szinte kiolvassa az ember életét csupán a kinézetéből már hat éves kora óta. Írtak egy IQ tesztet az iskolában aminél neki 144-et mértek, tehát csak az érzelmi intelligenciája alacsony. Pár hónapja teljes kivizsgáláson volt a kórházban, mert sokat fáj a feje és szédül. Ott egy pszichológus is megnézte és továbbküldte pszichiáterhez. Szervi baja nincs, a fejfájásra azt mondják, pszichoszomatikus. A záró jelentésen még az volt idézem,"és egyéb szociális és érzelmi eltérések miatt pszichiátriai vizsgálatát javasoljuk".

Milyen egy olyan vizsgálat? Mit fognak ott megállapítani róla?



2020. jan. 5. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Segíteni nem tudok, de nagyon-nagyon-nagyon komolyan kell venni. Ismeretségi, családi körömben is volt/van egy hasonló pszichopata, gyerekkorától zizi volt, és felnőttként megölte a szüleit. Mi sejtettük, hogy egyszer baj lesz, de a szülők mindent megadtak neki, ráhagyták, homokba dugták a fejüket. Mi meg kik vagyunk sima munkásosztály, hogy az értelmiségiek döntését, nevelési elveit megkérdőjelezzük?
2020. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Hűha nèmelyik jel kicsit úgy hangzik mintha skrizo lenne.


Mindenkèpp vigyètek el a kivizsgálásra.

Lehet ezek mèg csak jelek ès kèsőbb mèg rosszabb lesz ha nem viszitek el.

Valószínű, kellene rendszeresen pszichológushoz hordani.


Illetve èrezze, hogy szeretitek ès nem rosszabb ő mint a testvère ez nagyon fontos.


De mindenkèpp vigyètek el kivizsgálásra az ő èrdekèben.

2020. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja és igen, nála is teljesen érzelemmentes volt minden. Nem fogta fel sokszor azt sem, ha temetés volt, ha gyerekként bántotta az öccsét, vagy macskát gyilkolt.
2020. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Most jutnak eszembe még dolgok, hogy visszaolvaslak téged. Az ismerősöm is ezek mellett okos volt, egyetemet végzett.
2020. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Huh... Köszönöm az eddigi válaszolóknak, ez most egy kicsit megrémít. Mindenkinek ment az zöld kéz.

Illetve amit kifelejtettem az a szerelmi élete. Egy éve volt egy barátja, úgy tudom szerencsére az első csóknál nem mentek tovább. Három hónap után szakított vele, de mintha ez se érintette volna mélyen. Nem sírt, egy könnyet nem ejtett. Nekem panaszolta el, hogy mennyire unalmasnak találta még a csókolózást is vele. Nem tudom, hogy ez bővebb információnak számít-e, de...

És sajnos pár hónapja mi is a macskánk torkát szorongatva találtuk meg. Nem mondta el, hogy megtette-e volna.

2020. jan. 5. 12:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem biztos, hogy nincsenek èrzèsei lehet csak nem tudja kimutatni. De az is lehet, hogy tènyleg komolyabb a baj.


Viszont mèg fiatal ha most elkezd vele szakember foglalkozni mèg lehet, hogy tud segíteni ès lehet egy jobb jövője neki is meg nektek családtagoknak is.


Ezzel foglalkozni kell. Próbálj te is beszèlgetni vele, èrezze hogy bizhat benned ès bármit elmondhat. Az időbe fog telni szóval lègy kitartó. Csináljatok anya lànya programokat kerül hozzá közelebb ès nèud meg így elkezd e kinyílni èrzelmeket mutatni.

2020. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Félelmetes.. kamaszkorban szerintem rosszabbodhat, úgyhogy lehet már előbb foglalkozni kellett volna vele.
2020. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
a leirtak alapjan pszichopata, nem gyogyithato
2020. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Irány a pszichiátria...
2020. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 amatorkriptozoologus válasza:
100%

MIELÖTT VÉGIGOLVASOD ELMONDOM NEM VAGYOK PSZICHIÁTER VAGY PSZICHOLÓGUS SZÓVAL MINDEN AMIT MONDOK CSAK TANÁCS.

James Fallon. Mindenképp nézzetek utána ennek a névnek. Ő egy neurobiológus aki saját magán fedezte fel agy képalkotással hogy pszichopata. Az elmondása szerint a nevelése miatt maradt kontrollban. Mindig volt ami lefoglalja, sportolt vagy 2 féle dolgot (amikben könnyen a legjobb volt) ezek mellett sosem bántalmazták, stb. A leg szeretetteljesebb környezetben nőtt fel ami habár érzelmileg nem érinti meg még is jó hatással volt rá.

De az interneten olvasgatás nem helyettesíti a pszichológiai kezelést. Mindenképp vigyétek el pszichológushoz mert ha időben elkezdik kezelni akkor jobban beilleszkedik a társadalomba

2020. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!