Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek milyen tünetek? Tourette-...

Ezek milyen tünetek? Tourette-szindróma?

Figyelt kérdés
Aki néha akaratlanul kiad valamilyen hangot halkan, kényszeres gondolatai vannak, nagyon sokat szorong, hangulatingadozásai vannak, (jó a nyelvérzéke, zenél) az mindenképp Tourette-szindrómás? 17/L

2020. jan. 6. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem!
2020. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül, de ehhez egy szakorvos (pszichiáter) szakvéleménye kell, nem az enyém.
2020. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kényszer és a szorongás sok egyébre is utalhat, de a vokális tikkek mögött leggyakrabban valóban a Tourette áll. Neurológusnál érdemes lenne kivizsgálást csináltatni.
2020. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is emiatt gondoltam rá. Meg azt olvastam, hogy gyakran akinek Tourette-szindrómája van, tehetséges valamiben (Mozartnak is ilyen betegsége volt). Viszont másfelől meg azt gondolom, hogy ez csak egy tünet...
2020. jan. 6. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Wolfgang, te vagy az?
2020. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
El kell keserítselek nem leszel Mozart de általában ezek a betegségek nem járnak egyedül, magyarul egy Tourette szindrómás például gyakran skizofrén vagy épp az említett depresszió. Nekem pl OCD-m volt enyhe depresszióval, hála égnek mára viszonylag jól vagyok.
2020. jan. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jajj, nem ezért említettem Mozartot... tudom, hogy nem leszek ő.

Utolsónak köszi, majd kivizsgáltatom.

2020. jan. 7. 06:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki néha akaratlanul kiad valamilyen hangot halkan


-igen, lehet


kényszeres gondolatai vannak


-semmiképp, annak inkább pszichiátriai problémái vannak, nem pedig neurológiai, mit a tourette, ne keverjük a kettőt.


nagyon sokat szorong, hangulatingadozásai vannak,


-ez nem tünete a tourette szindrómának, nagyon ritkán jelenhet meg járulékosan, aki az, sokkal inkább depressziós, vagy valamilyen lelki, pszichológiai eredetű gondjai vannak.


(jó a nyelvérzéke, zenél)


-ez sem igaz. Azt meg lehet állapítani, hogy aki az, annak ezek a készségei sokkal aktívabbak lehetnek, de nem igazán általánosítható, mint ahogy az sem, hogy aki jól zenél az valószínűleg tourette szindrómás.

2020. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem tourette. Ez elmondásaid alapján OCD. Obszesszív-kopulzív zavar.
febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!