Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék? (Hasonló...

Baranyai Máté András kérdése:

Pánikbeteg lennék? (Hasonló tapasztalat? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párszor már tettem fel ebben a témában kérdést de szeretnék még tapasztalatokat olvasni. Szóval lassan már 1.5 éve kezdődött a dolog. Vezetés közben elkezdett zsibbadni a bal arcom, fülem, majd elöntött egy forróság érzés, azt éreztem alig kapok levegőt. Volt egy ilyen lebegés szerű érzésem, mintha könnyebb lenne a karom, majd jött a legrosszabb a megsemmisülés érzés. Azt hittem ott halok meg, de percekre rá elmúlt az egész és olyan volt mint egy rémálom. Rá egy hónapra újra, és egyre gyakrabban tört rám. A legborzasztóbb esetnél bementem a sürgősségire ahol tüdő rtg, EKG, két vérvétel után megállapították hogy pánikroham. A biztonság kedvéért elmentem szív ultrahanghra, holter EKG vizsgálatra, illetve neurológushoz. Minden lelet negatív lett. Munkahelyváltás és kapcsolatváltás után 1 hónapig tünetmentes voltam, de kezdenek visszajönni a tünetek. Már vizsgálom amikor jön az érzés olyan mintha nem lenne pulzusom, majd 100-110/perc frekvenciára felmegy, és nem tudom hogy ilyenkor tényleg nincs vagy csak az izgalom hevében nem.tudom kitapintani. Ehez társul a megsemmisülés érzés, mintba kimenne a talaj a labam alól, vagy egy olyan érzés amikor.zuhan a hullámvasúl, vagy hirtelen elindul a lift. Valakinek voltak hasonló élményei? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. jan. 9. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezek a pánikroham tipikus tünetei.

Ugyan én nem mentem el vele orvoshoz, mert nálam egy bizonyos esemény óta van. Van amikor gyengébb, van amikor erősebb, van hogy hetekig nincs, de olyan is hogy egy hétig mindennap. De arra nem jöttem még rá, hogy mi befolyásolja a gyakoriságot.

Ezzel pszichológust kell felkeresni.

2020. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a pánikroham tipikus tünetei. Nálam is hasonlóan kezdődött. Ugyanúgy minden más szervi betegséget kizártak, és a pszichiátriára küldtek kivizsgálásra. Azóta gyógyszereket szedek. A tünetek a gyógyszerek mellett nem jelentkeztek, viszont nem tudok leszokni róluk. (Nagyon sokszor próbáltam)
2020. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez a pánikbetegség, mint ahogy az orvosok is megmondták neked.

" Valakinek voltak hasonló élményei? " Igen, nekem pont ilyen tüneteim voltak.

2020. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Jártam is 1 hónapig, akkor változtattam a dolgokon, csak elengedte a kezem mert úgy gondolta gyorsan túl leszek rajta, ezek szerint mégsem
2020. jan. 9. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont most estem át életem legelső igazi, komoly pánikrohamján. 1 óráig tartott. Most hogy lenyugdotam kicsit olvasgatok.


Tini koromban volt vagy kétszer, kisebb, 5-10 perces. Komolyabban nem is foglalkoztam ezzel. Ez szörnyű volt, a semmiből jött. Már mondtam hívjon mentőt barátom, mert itt baj van. Úgy kezdődött érzetre elkezdett kalimpálni a szívem, leizzadtam, mintha ráültek volna a mellkasomra, fojtagatnának, hányingerem lett. 5 perc a hideg levegőn, meg egy pohár víz segített, de utána kicsivel később beütött mégjobban és abból lett egy órás.


Nagyon jó kedvem volt, sőt most az elmúlt fél évben sikerült sok mindent letennem, magam mögött hagyni, sokkal pozitívabb, optimistább lettem, végre szeretek élni, nagyon sokat mosolygok. Erre jött ez.


De most hogy elmúlt, visszaállt megint a töretlen jókedvem és nem értem miért történt, jött és ment.


Vegyem ezt figyelmeztetésnek? Vagy most tanultam belőle, hogy nem valós és le tudom küzdeni?

2020. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem amíg nem tör rád gyakran, vagy nem ezen kattogsz minden nap, hogy mikor jön Rád újra, addig még teljesen jó
2020. jan. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!