Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érdekel engem annyira...

Miért érdekel engem annyira hogy utálnak anyámék, és miért félek elszakadni tőlük?

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok. Felnőtt. Mégis hagyom hogy befolyásoljanak az anyám és a bátyám. Mérhetetlenül utálnak engem, és és szintén utálom magam. A pszichiáterem szerint eléggé intelligens vagyok ahhoz, hogy egyedül megálljam bárhol a helyemet. Sőt ezt már bizonyítottam is magamnak, mégis nagyon félek elhagyni a házat. Pedig akkor felszabadulnék a lelki nyomástól amit rám gyakorolnak szüntelenül. Anyám úgy kezel mint egy tízéves gyereket, a bátyám meg idiótának nevez. Nem értem miért ragaszkodok mégis itthon maradni? És miért hagyom hogy hassanak rám érzelmileg annyira hogy miattuk durva öngyilkossági módokon gondolkodom?
2020. jan. 9. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha elég intelligens vagy, akkor erre rá tudsz jönni magadtól. Egyedül te tudsz rájönni, mindenki más csak ötletel. Mi ráadásul az égvilágon semmit nem tudunk rólad. Akár még az is lehet, hogy tényleg veled van a probléma, és igaza van anyudnak meg a bátyádnak, mit tudhatunk mi. De ha nem, akkor ilyen okai lehetnek pl. a maradásnak: Félsz az egyedülléttől. Félsz az önállósodástól. Mazochista vagy, és igényled, hogy megalázzanak. Stb.

Én igazán nem vagyok a feltétlen elköltözés híve, mert ha ez csak divatból történik, akkor egy felesleges pénzkidobás, a későbbi önállósodás megnehezítése. Viszont a maradásnak fontos feltétele, hogy mindkét fél (az illető is és a család is) normális legyen, azaz együttélésre alkalmas legyen. Nálatok ez nincs így, vagyis mielőbb lépj le. Ha elköltözöl, nem is beszélsz velük, legfeljebb pár naponta telefonálsz, hogy mi van velük, akkor meg fog szűnni az erős kötődés.

Talán egy társbérlet lenne jó először, akkor mégis tudnál kihez szólni esténként, nem lennél egyedül bezárkózva. Aztán majd meglátod.

2020. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
# 1. Igen, nyilván az ő szemszögükből jogosan utálnak. Én vagyok számukra a felesleges dög! Az én szemszögemből viszont én, csak az ő áldozatuk vagyok. Mindnyájan hibásak vagyunk hogy idáig fajult a helyzet, nyilván én is! Nekik nem köteles elviselniük engem, de én sem vagyok köteles elviselni őket, az ő természetüket, sem a véleményüket rólam. Csak azért mert én is itt lakok, túl nagy elvárásaik vannak. Egyébként ők alapból azt gyűlölik hogy élek, hogy létezek. Én is gyűlölöm őket, amiatt ahogy bántak velem gyerek koromtól.
2020. jan. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!