Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszlexia vizsgálathoz hogyan...

Diszlexia vizsgálathoz hogyan lehet időpontot foglalni?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok és az angol nyelvtanárom ajánlotta, hogy vizsgáltassam ki magam.


Kisgyerekkorom óta vagy nagyon lassan vagy gyorsabban és tele hibával tudok csak kézzel írni, egy kínszenvedés számomra a kézírás, és csak sokadik olvasatra tűnnek fel alapvető hibák, de sajnos érettségiig ezt mindenki letudta azzal, hogy figyelmetlen vagyok, majd kinövöm blabla...


Az írásbeli nyelvvizsgához szükséges időmet szeretném meghosszabbítani és ehhez kéne egy BNO kóddal ellátott orvosi igazolás.


Sajnos az ebben illetékes Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály ezredik hívásra sem veszi fel a telefont, az e-mail-re sem válaszolnak, és ahhoz, hogy személyesen keressem fel őket (ami lehet szintén eredménytelen lenne) szabadságot kéne kivennem.


Ti, felnőttként, hogyan szereztétek be a diszlexiátokat igazoló papírt?



2020. jan. 10. 08:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez mióta van így?


3 éve nekem a suliba azt mondták, hogy az eltén csinálnak ilyet amit az iskola el is fogad és ott 60 ezer ezért nem értem...

2020. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ennek ellenére rengeteg ember van, aki tényleg diszlexiával szenvedte végig az általános és középsulit"


Ez teljesen így van! Engem 21 évesen "diagnosztizáltak" diszgráfiával, addig csak anyámtól-apámtól, tanároktól és osztálytársaktól megkaptam az "írni nem tudó, kétbalkezes hülyegyerek"-címkét. De még így is kinyögtem egy érettségit, és nemsokára geográfus diplomám lesz.


Ráadásul engem is az angol korrep tanárnőm küldött el vizsgálatra, sajnos addig senkiben nem volt annyi emberség, hogy ezt megtegye.


A Thököly útra kellet mennem nekem is, és engem az írásbeli alól mentesítettek, de ettől függetlenül szeretném majd lerakni azt is, ezért most egy direkt íráskészség problémákkal küzdőknek kialakított tanfolyamra járok.

2020. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!