Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a frontin...

Miért van az, hogy a frontin nem hat (nem érzek tőle semmit) a xanax viszont igen?

Figyelt kérdés
kb 2 éve xanax függő vagyok, keményen. Most történt valami nem rég ami eléggé megviselt (volt öngyilkosság kísérlet, jelenleg egyre több a suicid gondolat) a diagnózist nem írom le. A lényeg az, hogy napi 6-7mg xanaxot szoktam általában szedni, néha változik plusz egyéb szerek. Mivel volt az az eset túl hamar elfogyott a xanaxom. Az orvosom még 1 hónapig nem írhatja ki a következő adogot, ezért feketén szereztem, de csak frontin tudtam szerezni. Ugyan annyi mg-ot veszek be belőle, de semmit nem vált ki belőlem, semmilyen érzést, a xanax közelébe se ér, olyan, mintha csak valami vitamint vettem volna be. Ez mi? Vagy miért van? Kérlek titeket ne papoljatok, ne tartsatok szentbeszédet stb..tisztában vagyok a helyzetemmel és a következményekkel, a kérdésre válaszoljatok. Pontozok mindenkit.
2020. jan. 12. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A xanax az eredeti, a frontin egy generikum, azaz másolat, így egy kicsit gyengébb. Valaki ezt észreveszi, más meg nem. Te észrevetted. És most kapaszkodjál erősen. A tüneteid, sőt még az öngyilkossági kísérlet, gondolatok, is lehetnek a tolerancia elvonás tünetei. Ez azt jelenti, h annak ellenére, h szeded a nyugtatókat, lényegében elvonásban vagy, mert már nem elég a szervezetednek. Komolyan gondolkozz el a leszokáson, mert nem kell öngyilkosnak sem lenned, 1-2 éven belül meghalsz. Tudom miről beszélek, 5 évig voltam súlyos függő. Privátban tudok segíteni a leszokásban.
2020. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A generikumok nem gyengébbek! Pusztán arról van szó,hogy a hatóanyag nem ugyanabban a vivőanyagban van benne, ettől változhat a felszívódása.
2020. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a frontin név miatt van.

Nekem a frontin,xanax,alprazolam ugyan úgy hat csak más néven és árral.

Tudtommal a generikumok teljesen megegyeznek az origin termékkel.

2020. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hasonlóan jártam a Xanaxszal, pedig nem ekkora adagot szedtem, hanem jóval kevesebbet, de huzamos ideig. Amikor a kísérlet miatt kórházba kerültem, no, ott teljesen leszedáltak. Sokáig csak néztem ki a fejemből, nem érdekelt senki, semmi. Aztán egyszer láttam egy filmet a Xanaxról és társairól... akkor határoztam el, hogy leszokom róla. Mit ne mondjak? Borzasztó volt. Olyan, mint egy kábítószeres elvonókúra, annyi különbséggel, hogy én egyedül csináltam végig, az orvosom, a családom, senki nem tudott róla. Akkoriban sokat voltam a szobámban, a családom ritkán volt otthon, így nem látták a rosszulléteket, a remegést, a rengeteg mellékhatást. Pedig tizedadagokkal csökkentettem az adagot, de így is nagyon komoly elvonási tüneteim voltak. Kb. 2 hónapig tartott, mire zéróra csökkentettem. Csak utána mentem újra orvoshoz. Nem akarta elhinni, nem bízott benne, hogy tartós lesz. Azóta 15 év telt el. Az életem teljesen megváltozott. Csak magunk tudjuk megoldani az életünket. Neked is ezt ajánlom! Szokj le róla! Csak elhatározás kérdése. Ne vedd úgy, hogy szentbeszédet tartok neked, már megjártam a "poklot". Tudom, mit érzel, mert én is átmentem rajta. És tudd, ez mindig rosszabb lesz, mert egyre nagyobb adagokra lesz szükséged. A kérdésedre válasz: igen, a Frontin szerintem is gyengébb hatású.
2020. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A frontin lassabban szívódik fel, így nem üt akkorát, mint a xanax. Állj át frontinra, aztán szép lassan kezd el csökkenteni és mellé járj el edzeni. Heti ötször, legalább 1 órás, kemény izzasztó edzés legyen. Aztán a 0,25mg-os xanax felével csökkentheted 1-2 hetente (én hetente tudtam simán csökkenteni). A depresszió és öngyilkossági gondolatok meg lehetnek simán gyógyszermellékhatás is (antidepresszáns és a xanax).
2020. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!