Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek skizofrén lehet?

Szerintetek skizofrén lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon durva téveszméi vannak anyámnak. Nem hisz az orvosoknak, szerinte nem tudnak normálisan diagnosztizálni, ugyanis meggyőződése a téveszme, hogy parazitái vannak, és lepetéztek a belében. És hogy ezen csak a természetgyógyász tud segíteni, aki fényterápiával gyógyít, meg mindenféle drága termékeket elad neki.

Ha ilyen emberek társaságában van, akkor hajlamosabb a többi bolondságra is, pl hogy gyógyszermaffia meg meg akarják mérgezni a gyógyszerekkel. Emiatt sem szedi a gyógyszereit a pajzsmirigy problémájára.

Ha az ellenkezőjét állítja neki valaki, akkor dührohamot kap.

Bár szakember nem vagyok, de nekem ez eléggé borderline (a többi tünet is jellemző rá), ott is jelen van ilyenfajta pszichózis, de nem értek ehhez! Néha attól félek, hogy skizofrén, ugyanakkor nem janyagolja el magát. A legjobban akkor ilyen, amikor ilyen emberek között van, nagyon naiv és mindennel lehet manipulálni.

Mit gondoltok? Sajnos lehetetlen orvoshoz vinni, nulla betegségtudat és önreflexió.


2020. jan. 15. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem pont az a korkép, de valami nagyon nincs rendben nála.
2020. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A borderline az egy spektrum. Engem azzal diagnosztizált a pszichiáter, aki 2 éve ismer (fun fact: a gyakori népe szerint nem vagyok az, amit pár mondatból szűrtek le). Annyit tudok mondani, hogy vannak néha téveszméim, de nem ilyen durva szinten, illetve nem is tartósak szerencsére.


Viszont az is létezik, hogy valaki két vagy több diagnózist is kap, és több problémával is kezelni kell.

A borderline tüneteket mindig is birtokolta anyukád, vagy csak mostanában?


"Néha attól félek, hogy skizofrén, ugyanakkor nem janyagolja el magát. " Bár közeli ismerősöm nincs, aki skizofrén lenne, de a betegség nem mindig pont ugyanolyan, mint ahogy webbetegen le van írva. Ez olyan, mint hogy egy nárcisztikusokkal foglalkozó coach azt mondta egy videóban, hogy a nárcisztikus általában nem tud rendet tartani - erre a komment szekcióban egy csomóan írták, hogy ők olyan nárciszt ismernek, akik mindent kockára rendeznek.


Ismerek olyan borderline-t, akinek lelkiismeret-furdalása van, ha vásárolnia kell, pedig keményen megdolgozott a pénzéért, tehát nem másokat húzott le meg ilyesmi. Én olyan border vagyok, akinél gyakori az impulzusvásárlás, akár bánat, akár öröm ér, random veszek fölösleges, mégis nekem tetsző dolgokat, amelyeknél azonnal azt érzem, hogy "EZ KELL".


Tudom, regényt írtam, de az a tanulság, hogy ezen sajnos csak szakember tud segíteni.

Anyukád végtére is nem egy diagnózis, hanem egy egyedi és megismételhetetlen személy, mint amilyenek mindannyian vagyunk.


A skizofrénia, ahogy hallottam, megfelelő gyógyszerekkel tökéletesen kordában tartható.

Ha viszont személyiségzavar (is) van, ahhoz pszichoterápia kell, meg kell keresni a kiváltó okokat, feldolgozatlan traumákat.


Ha önmagára, vagy rátok veszélyessé válik édesanyád, akkor mentőt hívhatsz hozzá, és kényszeresen befektethetik a pszichiátriára.

Én azt tudnám javasolni, hogy légy hozzá türelmes, és terelgesd afelé, hogy segítséget merjen kérni, de nem ismerem őt, nem tudom, hogy mennyire hatja ez meg, vagy nagyon makacs.

2020. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nárcisztikus személyiségzavarra is tippelek, rendkívül manipulatív, irányításmániás, agresszív.

De konkrétan ezek a tünetek utalnak valami súlyosra. Ha valaki hallott ilyesmit, megköszönném a véleményt.

2020. jan. 15. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kezdett el járni mostanában ilyen ezoterikus klubba? Esetleg ilyen tartalmakat néz valahol. Ezek a téveszmék mindig jönnek valahonnan. Van ismerősöm akit totál bekebelezett ilyen kör és náluk is arra megy ki a játék hogy a normális orvoslás helyett az ezo cuccokat vegye.
2020. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!