Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangosan kimondom mindig az...

Hangosan kimondom mindig az irreális álmaimat?

Figyelt kérdés

Mindig ezt csinálom. Pl arról beszélek mit vennék a lottó nyereményből, amikor nem is lottózom! Vagy bemondom, hogy egyszer majd Amerikában szeretnék élni. Vagy ha látunk egy jó autót a parkolóban akkor percekig beszélek róla mintha reális esélyem lenne hozzá valaha is.

Gyakran mondom ki hangosan így az álmaimat. Az utóbbi időben már tettekre is elkezdtem átváltani a dolgot és ettől ijedtem meg. Pl bementem megnézni egy félmillió forintos tv-t a plázába, mintha vásárló lennék! És percekig feltartottam a személyzetet! Vagy bementem egy Ford szalonba megnézni az autókat mint leendő vásárló és még pofátlanul bele is ültem az egyikbe! Amikor még egy régi Swiftre se telne nekem, tankolni se tudnám.

Hogyan lehetne ezen segíteni? Nem akarok csalóvá válni idővel! Egy pszichológia karra járó barátnője mondta a nővéremnek, hogy az ilyenekből lesznek előbb-utóbb a szélhámosok! Én nem szeretnék az lenni.

Pszichológusra nincsen pénzem sajnos! Pedig elmennék hogy helyre tegyen. Van valami ötletetek? Vagy utaltassam be magam a pszichiátriára? Úgy tudom ha a háziorvos küld, akkor az ingyenes.


26/F



2020. jan. 18. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek olyan álmaid, amik nem pénzzel, vagyonosodással kapcsolatosak?
2020. jan. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a csalóvá válás a veszély, hanem hogy elveszíted a valóságérzékedet, és egy ponttól átbillensz, attól fogva úgy is fogod belül érezni, hogy igaz, amiket csinálsz. Csakhogy körülötted mindenki látni fogja, hogy nem igaz ez a gazdagság, és bolondnak fognak nézni. Ismerek valakit, aki állandóan hazudozik, mindig átalakítja a vele történteket, ha valaki elmesél neki bármit, ami az illető szemében irigylésre méltó, azonnal kitalál egy sztorit, hogy ő "még sikeresebb". És mindenki tudja, hogy kamuzik, ő viszont NEM VESZI ÉSZRE, hogy tudja mindenki róla!
2020. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem nagyon vannak. Azok is olyanok amiket nem lehet megtenni. Pl Alaszkában élni önfenntartóként. Vagy a sivatagban.


2. Jól írtad, igazad van. Nem szeretnék átesni ide sem. Egyelőre nem szoktam hazudni meg kitalálni dolgokat. De remélem nem is jutok el odaáig.

2020. jan. 21. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne tévéket nézelődni meg autókat a boltban? Engem nagyon érdekelnek a számítástechnikai eszközök, és néha csak azért elmegyek például egy media marktba, hogy kipróbálhassak pár új billentyűzetet, telefont, monitort, egeret. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Elmész dolgozni, ha van normális munkád akkor keresel minimum 400ezret, abból meg csak meg tudsz majd élni úgy, hogy tudsz venni ilyen eszközöket, autókat, esetleg el tudsz menni Amerikába.
2020. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi szépen. Sajnos nem keresek olyan jól, bárcsak úgy lenne. Teszek érte, de nagyon magasak az árak (albérlet, kaja, stb) és a nettó 200-ból Pesten nem futja kb semmire. A felét elviszi a ketten bérelt kis lyuk rezsivel. Hónap végén marad bármire 20-30 ezer, abból nem hogy Amerika de még autó sem lesz.

Sajnos jönnek a viharfelhők, látszik a válság, a cégünket most építik le mert inkább Kínában fognak gyártatni. Így nem merek pattogni több fizetésért.

2020. jan. 23. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!