Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves Olvasó! Ha páikbeteg...

Kedves Olvasó! Ha páikbeteg vagyok, az normális, hogyha pl. leúszok egy hosszt kb.150 lesz a pulzusom, ami előtte nem volt ilyen nagy sporolásnál sem, vagy mitől lehet? Vélemény+tapasztalat? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet sokmindentől. Igen, lehet pszichés alapon is, de jelentheti azt is, hogy a szív csak így bír megfelelő mennyiségű oxigént eljuttatni a sejtekhez. Pl. kicsit alacsonyabb a hemoglobin-szinted, vagy túl kevés a működőképes vörösvértested... De lehet, hogy valami bakteriális vagy vírusos fertőzésben szenvedsz - ami ugye nem biztos, hogy azonnal szemmel látható tüneteket produkál - és emiatt kellene a több oxigén a szervezetednek.

Mérd rendszeresen, hogy nyugalmi állapotban mennyi a pulzusod, meg hogy kis terhelésnél mennyi, mert lehet, hogy az is eltérést mutat!

Egyébként nyilván egy orvos erről többet tudna mondani. :-)

2010. júl. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontos: mérted, hogy 150 es a pulzusod, vagy csak úgy érzed?
2010. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mértem.

máa pánikbetegnél sporolásnál van ilyen?

2010. júl. 22. 19:29
 4/6 A kérdező kommentje:
elírtam:sportolásnál
2010. júl. 22. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A 150-es pulzus teljesen reális. Honnan veszed, hogy pánikbeteg vagy?

Egyébként nem csak azt kell mérni, mennyire megy föl, hanem azt is mikorra áll vissza a normális szintre.

2010. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
több orvos is mondta,hogy az vagyok és érzem is.nem egyhamar áll vissza normális szintre,csak ha megállok,ha újra elkezdem a sportolást megint kezdődik.
2010. aug. 4. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!