Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék? Vagy ez...

Skizofrén lennék? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Januárban kezdődött egy nagyobb pánikrohammal, az okát tudom és azóta se csináltam olyat, mégis 1 hónapra rá váratlanul megint rám jött ugyanaz az érzés mint januárban, másodjára kórházba is vitettem magam mert azt hittem ott helyben megfogok halni, azóta nem hagy nyugodni ez a dolog és napi szinten (hálistennek keveset) szorongok + 2 hónapja este lefekvés előtt elkezdtem gondolkodni az álmaimon és akkor jöttem rá, hogy csak nagyon sok gondolkodás után tudom eldönteni hogy megéltem, vagy csak álmodtam. Másnap elkapott 3 db fura érzés, ami azóta is gyötör.

1.Ránéztem anyukámra és olyan volt mint ha először láttam volna de tudtam, hogy ő az anyukám (azóta mindennel előfordult már, kocsival, tárgyakkal, barátaimmal).

2.Hamarabb hazaértem mint anyukám és felhívtam, hogy tud e nekem kaját hozni. Beleegyezett egyből, letettem, és visszagondoltam erre a pillanatra, és úgy jött vissza ez a pillanat (amikor felhívtam anyukámat) mint ha meg sem történt volna, közbe 100% ig biztos voltam benne hogy megtörtént)

3. Álomszerű érzés, amikor sétáltam haverjaimmal utcán eszembe jutott, hogy mivan akkor ha álmodok és ez az egész meg sem történik, vagy mivan akkor ha egyedül sétálok őket csak odaképzelem mások meg hülyének néznek

Ez a 3 dolog azóta is napi szinten jelen van.

1-2 hete elkezdtem észlelni magamon a skizofrénia 2 főbb tünetét, hallok a fejemben hangokat, tudom ki beszél (ez eddig 1x jött elő magától, mostanság csak akkor jön elő ha rágondolok) Mindig azt érzem, hogy követnek, figyelnek, összefognak ellenem (ha valaki elhív valahova mindig az játszódik le a fejemben hogy megakar verni vagy ilyesmi. Remélem ezek csak kényszer érzések, mert elég sokat olvasgattam mostanság ezekről a dolgokról. Egyáltalán nem vagyok visszahúzódós mióta ez van, ugyanolyan vagyok mint régen, a barátaim, szüleim, sőt még az orvosom aki elméletileg megtudja mondani ki skizofrén ki nem, nem vesz észre rajtam semmit. A tanulmányommal nincsenek gondok, békés szerető családban élek.

Bocsi a regényért, azért remélem valaki végigolvassa:/ előre is köszönöm a válaszokat!

14/F



2017. ápr. 13. 14:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hűha, nekem is éppen ilyen érzéseim vannak amik olykor annyira kavarognak, összekuszálódnak, hogy egy időre súlyos depressziós leszek. Igen a skizofrénia kérdése is megvan nálam.
2017. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elméletileg a skizofrén betegnek nincs betegségtudata, de hallottam már olyat hogy akinek van már egy kisebb betegség belátása azok a könnyebben gyógyíthatóak, szóval ha skizo is lennék, egy picit azért nyugodt vagyok hogy a könnyebben gyógyíthatóak közé tartozok.
2017. ápr. 13. 14:48
 3/12 anonim válasza:

Amúgy szerintem valami vitaminhiányunk lehet mert pár hete rendszeresen szedtem sörélesztő tablettát és az időre jobb volt a kedvem ami kicsit visszahozott a valóságba, felfrissítette az agyamat de pár hete mióta elfogyott újra ilyen vagyok muszáj lesz beszereznem megint, azt ajánlom neked is meg kellene próbálnod.


[link]

2017. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszönöm!
2017. ápr. 13. 15:11
 5/12 anonim válasza:
Majd egyszer írj valamit, hogy hogy sikerült
2017. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szia! Nekem a leírásod alapján (igaz, nem vagyok pszichiáter, de az egészségügyben dolgozom) inkább valamiféle személyiségzavarnak tűnik (ami lehet akár a depresszió velejárója is). Depresszió esetén érezhetsz akár "testen kívüli lebegést" is, jellemzőek a paranoiás gondolatok, és az álom-valóság összemosása is előfordulhat. Az is elképzelhető, hogy annyira aggaszt téged a dolog és annyira rákoncentrálsz, hogy ennek következtében produkálsz újabb és újabb tüneteket (ergó "beképzeled"). Azért persze érdemes lenne orvossal konzultálnod, rendszert találnod a mindennapjaidban, ha esetleg nincs, lekötnöd magad állandóan valami tennivalóval (ezek segítenek). Nagy kincs, ha szerető családban élsz, beszélgess erről velük is! :) Sok sikert!
2017. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek szakemberhez ezek miatt, addig is megfogadom a tanácsaidat! Köszönöm!
2017. ápr. 13. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen problémáim vannak (kivéve a hangokat) de ez lehet élénk képzelet, magas IQ (ilyenkor ugyan ilyen gondolatok vannak a fejedben hogy a barátaid csak a képzeleted szüleménye, nagyobb a depresszió kialakulásának esélye stb.), de elképzelhető a skizofrénia is ezt így ismeretlenül neház megmondani. Remélem segítettem. 12/f
2017. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de irhatsz is privátban is hátha ki tudunk találni valamit amivel ha megállítani nem is, de visszafoghatjuk a "tüneteket"
2017. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, még nagyon fiatal vagy ehhez. Viszont ami miatt ezek vannak, az a pozitív ingerszegény környezet: pl. szüleid nem tolják beléd a pozitív energiákat, motivációkat, lendületességet, ugyanakkor te állandóan nézed az agymosó negativitást a tv-ben, ez pedig lehangol téged. Jó lenne felkeresned a suli pszichológusát, s mondd neki azt, hogy keresed a motivációkat és kéred, hogy lendületet adjon neked, bátorítson.

Másik jó módszer még az, ha rendszeresen sportolsz és a súlyod 60 kg körül van, attól függ, hogy mennyi cm magas vagy. Nem kell keményen sportolni, csak éppen annyit, amennyi kellemes neked, akár jógázni is lehet, az lelkileg is nagyon jó, kamaszok is járnak.

Másik jó módszer az is, ha motivációs könyveket olvasol. Nem kell persze multi-level-marketing-ezned, viszont nagyon jót tesznek ezek a könyvek a lelki fejlődésnek, könnyebbek lesznek a dolgozatok és vizsgák is, szabadidődben mindenképpen olvasd őket. Könyvesboltban megtalálod: pl. Dale Carnegie Sikerkalauz című 3 kötetes könyvét.

Bármelyik könyvesboltban, plázákban is megtalálod ezeket, vagy ehhez hasonlókat.

2017. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!