Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet "elfelejteni" az...

Hogyan lehet "elfelejteni" az emberekkel (ismerősökkel) való beszélgetés utáni vágyat?

Figyelt kérdés

Egyre többen tűnnek el az életemből:egyszerűen nem hajlandóak hozzámszólni. Sokan netről ismert emberek,igaz vannak, akiket személyesen ismertem meg, közülük is egyre inkább "fordulnak el" tőlem.

Akivel pár hónapja aktívan beszélgettem,azzal megritkult a beszélgetés, most már csak hébe-hóba írunk egymásnak.

Sajnos nekem még kéne,hogy közel napi szinten legyen egy ember,akivel egyenrangú vagyok és beszélgetek,akár kissé mélyebb dolgokról is,de már kb. nincs is ilyen személy.

Persze, lelkileg rosszul esik az,hogy ez se, az se keres,mindegyik jól elvan nélkülem. Ettől szeretnék megszabadulni,mert csak lehangolt leszek,hogy míg másnak van miért fellépnie facebook-ra,meg elmenni délután valahova, nekem nincs, max. annyi,hogy menjek boltba, meg intézni dolgokat.

Naplót napi szinten írok, de ezek szerint ez se köt le teljesen,hogy elfelejtsem: kb. senki sincs már,akivel beszélhetnék napi szinten és nemcsak "felszínesen".


2020. jan. 26. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nm "fordulnak el" tőled, egyszerűen csak elsodor titeket az élet, ha nincs napi kapcsolat. És az nem napi kapcsolat, hogy mondjuk minden nap ráírsz valakire, hogy mi újság. Sajnos az élet ilyen.


A megoldás az lenne, hogy ne a facebookon éld az életedet, hanem a világban, hús-vér emberek között. Járj el valamit tanulni, vagy sportolni, találj valami hobbit. Az egyrészt közös témának is szuper lesz, másrészt meg kimozdulsz legalább.


A nagy barátságok kialakulását/fennmaradását nem a net előtt ülve kell várni!

2020. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1: köszi a választ.


Hozzátartozik a történethez az is, hogy jelenleg munkanélküli tanfolyamra járok. Ezen a tanfolyamon van, aki talán havernak mondható. Vele néha napján elmegyünk délután ide-oda.

Azonban a napokban lehetséges, hogy el fog menni dolgozni,mert talált munkát. Ekkor viszont visszaköszön az, amit írtál: kell lennie közös pontnak, közös témának. Nálunk a tanfolyam a közös téma. Ha ez megszűnik, mégis miért beszélgetnénk egymással? (Igaz, nemcsak tanfolyamról beszélünk.)


Netről ismert emberek meg más városban, faluban, esetleg más országban élnek. Közös találkozó nehezen elképzelhető emiatt.


Akiket meg személyesen ismerek, akár legjobb barátomnak mondott személyt, meg az a helyzet,hogy ha megszűnik a közös pont (fősuli /munkahely /egyéb)akkor nagy eséllyel el is felejtjük egymást.


Hobbi jó ötlet, erre én is gondoltam. Talán valóban ez a megoldás a problémámra.

2020. jan. 26. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!