Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek feldolgozni...

Hogyan segítsek feldolgozni kedvesemnek azt, hogy mérgező szülők mellett nőtt fel?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő, 40 felettiek vagyunk, második kapcsolat.

Kedvesem komoly lelki terheket cipel a mai napig, melyeknek gyökere nyilvánvalóan a szeretet nélküli, lelkileg gyötrő környezet, amiben felnőtt. A lelkileg gyötrő magatartást a mai napig folytatják, ő nem szakította meg velük a kapcsolatot, mert a kötelességtudata erősebb.

Tudom, hogy manapság minden, az átlagnál kicsit is rosszabb szülőket mérgezőnek titulálnak, de a mi esetünkben nem erről van szó. Elég komolyan körüljártam a témát, mire ezt (egyelőre csak magamnak) ki mertem jelenteni, hogy mérgezőek a szülei.

Susan Forward könyvét nem olvastam, nem tudom, a kezébe adjam-e?

Szeretnék neki segíteni, hogy tovább tudjon lépni, mert ez a lelki gyötrés lassan az egészségére is hatással van. Első körben a kapcsolat megszakítása nem biztos, hogy opció,inkább abban szeretném segíteni, hogy lelkileg megerősödjön ehhez a lépéshez.

Köszönöm, ha válaszoltok!



#feldolgozás #Mérgező szülők #gyötrő gyermekkor
2020. jan. 30. 12:27
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy töröltetlek, mert egyáltalán nem a témába vágnak a hozzászólásaid. A segítő szándéktól pedig nagyon távol vannak.

Behoztam egy szeletet ide a legbelsőbb magánéletemből. Ha valaki veszi a fáradtságot, és segítő szándékkal válaszol, azt megköszönöm, mert én ilyen udvarias nő vagyok.


De inkább mesélj még, hogy milyen szándékkal tettem fel a kérdést? Laposföld hívő vagyok, aki így akarja terjeszteni a tanait, vagy Susan Forward megfizetett reklámozója?

2020. márc. 4. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!