Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziótól, szorongástól...

A depressziótól, szorongástól és kényszerbetegségtőll kialakulhat állandó nagyon erős gyomorgörcs?

Figyelt kérdés

Mind a 3 probléma régóta fennáll nálam, eddig kezeletlenül, mostanában egyre rosszabb lett a helyzet és ezzel egyidőben kialakult egy állandó gyomorgörcs, ami egyre intenzívebb, sőt már a mellkasom is görcsben van, ilyet még soha nem éreztem

Valamint folyamatosan folyik rólam a víz, még a hidegben is, közben nagyon erőtlen vagyok, sokat fogytam, aludni egyáltalán nem tudok csak altatóval...

Eddig semmilyen szervi bajom nem volt, ezért gondolom, hogy összefüggésben lehet a mentális gondokkal

Így mar azt sem tudom milyen orvoshoz kellene mennem, de már fizikálisan is kezd elviselhetetlen lenni a helyzet, nem csak mentálisan



2020. febr. 2. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Dehát mért nem mentél már eddig is pszichiáterhez?! Elég lett volna a pszichológus is, gyógyszer nélkül, de most már nem lesz elég.
2020. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
"Eddig semmilyen szervi bajom nem volt" - ez nem jelenti azt, hogy most sincs... Ilyen tüneteknél azért először nem árt kizárni a szervi okot.
2020. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, régóta tudom, hogy segítség kellene, de egy emberen kívül senki nem tud a mentális gondjaimról, ő eddig még nem próbált meggyőzni, hogy kérjek segítséget, magamtól pedig képtelen vagyok elmenni egy pszichológushoz, szociális fóbiám is van, nagyon nehezen beszélgetek idegenekkel

A szívemmel is vannak gondok évek óta, van, hogy hirtelen 110 lesz a pulzusom, mindig magasabb a kelleténél, ezért mar egy kardiológus megvizsgált egyszer, hormonokat is néztek és kijelentette, hogy semmi gond nincs a szivemmel, sem a hormonokkal, minden a lehető legnagyobb rendben van, szóval nem tudja megmondani, hogy mitől lehet a magas pulzusszám

Nyilván nem vagyok orvos, de szerintem ez is összefüggésben lehet a folytonos szorongással és az egyre súlyosabb depresszióval

2020. febr. 2. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel összefüggésben van. Keressél az interneten egy szimpatikus tapasztalt pszichoterapeutát, persze jó sokba kerül, írjál neki egy rövid e-mailt vagy hívd fel. Vegyél erőt magadon. B variáció ingyen, hogy a körzeti rendelőintézetbe mész a pszichiátriára, akkor viszont gyógyszert fogsz kapni, pszichoterápiát viszont nem, és ez nem ideális megoldás.

Egyébként férfi vagy vagy nő, hány éves, kivel élsz és dolgozol-e? (Ezeket csak úgy a teljesebb kép kedvéért kérdezem.)

2020. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg lelki ok, de én elmennék belgyógyászhoz, gasztroenterológushoz. Akár házidokitól beutalóval, akár magánban.
2020. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem elobb vizsgáltasd meg hogy nem e szervi baj.

Ha nem akkor, fordulj pszihologushoz ő ezen tud segiteni. De lehet ez nem lesz elég és akkor tovabb kuld pszichiáterhez !

De elképzelhető,hogy egybefügg

2020. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!