Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a félelmeim?

Hogyan győzzem le a félelmeim?

Figyelt kérdés

Mióta nyár van,elkezdtek érdekelni jobban a betegségek,az egészség,és minden ehhez kapcsolódó dolog.Aztán felfedeztem magamon néhány betegség tünetét(valósak voltak)majd be beszéltem magamnak,hogy tuti,hogy valami bajom van,és sírva aludtam el,annyira féltem a betegségtől.De nagyon félek az orvosoktól is,meg a vizsgálatoktól,ez gyerekkori rossz élmények miatt van,valószínűleg.Viszont a tűtől nem félek egyáltalán,míg sokan attól tartanak legjobban.Másik nagy félelmem,ami nyár óta van,az a békák,gyíkok,egerek,bogarak,szóval minden ami él és mozog.A padláson szokott vmi zörögni,de nem tudjuk mi az,már többször is megnéztük,de semmi.Mindig az én szobám fölött zörög,kaparászik,szerintem egér,de lehet,hogy nem,de egyik este annyira belehergeltem maga,hogy mi lesz ha lejön,vagy vmi,hogy sírógörcsöt kaptam,és percekig alig kaptam levegőt.Múltkor bejött egy béka a házba,én síkitva rohantam el,de ugyanez volt,amikor 2 éve bejött egy gyík,szószerint sírórohamom volt,ordítoztam.Rettenetesen félek mindentől ami él és mozog,kivéve persze a macska,kutya,meg a kismadarak,ilyesmi háziállatok.Nagyon rossz így élni,már mindenen parázok,egy nap 50x kezet mosok,nem merem kinyitni az ablakot,nehogy bejöjjön vmi,egyáltalán nem merek kimenni az udvarra se:(

Segítsetek,mit csináljak?

Bocsi,hogy hosszú lett.

16/L


2010. júl. 22. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyén hangzik, de erre nincs ilyen hiperszuer megoldás. Egyszer fognod kell magad, és kimenni a házból, szembeszállnod a félelmeiddel. Nem fogod tudni megkerülni. (Tapasztalatból beszélek)
2010. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen,csatlakoznom kell az első hozzászólóhoz!Tényleg ez a legkézenfekvőbb megoldás!Muszály tenned ellene,mert ha nem akkor kényszer beteg leszel és akkor kórházban végzed,rengeteg gyógyszerrel,ja és lekötözve,benyugtatózva.:( Ez nem vicc,rokon volt!
2010. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
eszélgess el valakivel és kérd h segítsen. sztem ez kevés informácio amit leirtál..
2010. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
először csak állatkertbe menj mert onnan nem jönnek ki az állatok.ha ez könnyítene a hejzeteden :)
2010. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene rögtön a mély vízbe vetned magad. A félelmed legyőzésének legjobb módja, ha megismered azt. Ha félsz a gyíkoktól, békáktól, kígyóktól, akkor olvass utánuk, nézd meg a szokásaikat, fajtáikat, és, hidd el, ők jobban félnek tőled, mint te tőlük. Egyik sem eszik embert, teljesen ártalmatlanok.
2010. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja! a királykobra is???:D

De félretéve a viccet!

Muszáj kimenned 16 éves vagy!!NEm szabad magadra zárnod az ajtót,mert tényleg megőrülsz!

Foglad le magad!Olvass,nézz tv-t.. a természetfilmek nyugtatnak..én is sikítanék egy egértől meg a békákat is utálom,de ezért nem zárnám be magam a 4 fal közé!

MOzdulj ki,csináld azt,amit a korodbeliek..Bulizz,éld az életed!És a betegségeket,bármily szomorú is csak orvos tudja diagnosztizálni! Én is utálom őket,de ha vannak konkrét tünetek,akkor muszáj dokihoz menni!Fel a fejjel! 32/n

2010. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!